Всім відомо, що значна частина українського паливного ринку знаходиться в тіні. Останнім часом все частіше уздовж жвавих трас і навіть у спальних районах великих міст стали з'являтися невеликі автозаправки, що торгують паливом невідомого походження, але трохи дешевше, ніж на легальних мережевих АЗС. Такі заправки не несуть ніякої відповідальності за якість реалізованого пального і податки не платять. А в разі виникнення до них претензій з боку контролюючих органів, швидко зникають і перебираються на нове місце. Та й на інших АЗС нерідко фіксуються різні порушення. В Україні в лютому 2019 року правоохоронні органи виявили і закрили 94 нелегальних АЗС. Про це повідомляє Аutonews.ua.
За даними Нафтогазової асоціації України, зараз з порушеннями працюють щонайменше 1300 АЗС по всій країні. Щомісячний обсяг реалізації палива через такі заправні пункти, які не мають дозвільних документів, досягає 40 тисяч тонн. Експерти стверджують, що до 20% роздрібного продажу дизпалива знаходиться в тіні. А по зрідженому газу цей показник становить від 30% до 50% залежно від регіону. В результаті тільки в 2018 році бюджети всіх рівнів недоотримали від тіньового паливного бізнесу близько 10 млрд грн.
За даними правоохоронців, найбільше нелегальних АЗС в Київській, Дніпропетровській, Львівській і Харківській областях. Беззаперечним лідером є столичний регіон.
Раніше повідомлялося, що киянам спростили процедуру реєстрації авто і отримання нових водійських посвідчень.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal