В Україні хочуть скасувати групи інвалідності: у Зеленського розповіли про наслідки

Уряд України планує скасувати існуючу систему градації інвалідності за групами. Замість неї хочуть запровадити діючу в Європейському Союзі Міжнародну класифікацію функціонування. Про це повідомила нардеп від партії "Слуга народу" і голова парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

В Україні хочуть скасувати групи інвалідності: у Зеленського розповіли про наслідки  - today.ua

"Ми імплементуємо в українське законодавство Міжнародну класифікацію функціональності, її вже перевели на українську мову, але до кінця не переведена система її ратифікації", - пояснила вона.

Зі слів парламентарія, соціальна політика держави по відношенню до людей з інвалідністю та виплати для них будуть базуватися не на групах, а у відповідності з розрахунком проценту втрати працездатності, як це рекомендують у Всесвітній організації охорони здоров'я.

Третьякова додала, що новий уряд хоче нарешті позбавитися від системи інвалідності, яка залишилася в Україні з радянських часів. Нові зміни, на її думку, разом з переглядом норм по працевлаштуванню громадян з частковою втратою працездатності, збільшать частку людей з інвалідністю на ринку праці.

Нагадаємо, в Україні вирішили відмовитися від трудових книжок, і тепер для того, щоб влаштуватися на роботу, українцям знадобляться лише паспорт та ІПН.

Також Today.ua повідомляв, що в Україні хочуть збільшити виплати за новонароджених дітей.

ДЖЕРЕЛОreplyua.net