Today.ua

В Росії визнали вибух ядерного реактора під Архангельском: загинули п'ятеро вчених

Причиною загибелі п'яти вчених-випробувачів в Архангельській області РФ став вибух малогабаритного ядерного реактора, який є частиною двигуна об'єкта військового призначення. Про це заявили в Російському федеральному ядерному центрі - Всеросійському науково-дослідному інституті експериментальної фізики.

"П'ятеро вчених-випробувачів РФЯЦ загинули, троє в стані середньої тяжкості, їх життю нічого не загрожує", - сказав керівник центру.

За його словами, надзвичайна подія сталася не на береговій частині полігону, як про це заявляло Міноборони країни-агресора, а в Білому морі, де більше року велася підготовка до випробування нової зброї.

"Ці люди неодноразово брали участь в аналогічних подібних роботах і завжди отримували результат. Ланцюг трагічних випадковостей, невизначеностей, ... сталося. За попереднім аналізом ми бачили, що вони (загиблі, - ред.) боролися за те, щоб взяти ситуацію в руки. Але, на жаль, це не вдалося", - зазначив він.

В даний час в області працює державна комісія, яка вивчає деталі події.

Заступник директора РФЯЦ, член-кореспондент РАН Олександр Чернишов підтвердив інформацію про те, що після вибуху в Северодвінську, що знаходиться в 30 км від місця трагедії, стався скачок радіації.

"Те, що сталося, це не прогнозований сценарій реалізувався. Не так далеко там знаходиться Северодвинськ, наші люди там присутні, наші експерти проводять вимірювання. Встановили прямими вимірами на Сівмаші, що радіаційне підвищення фону було в два рази і тривало не більше години. Ніяких остаточних радіоактивних забруднень ні наші експерти, ні зовнішні експерти не зареєстрували", - сказав він.

Науковий керівник РФЯЦ В'ячеслав Соловйов розповів про те, що дослідження велися в інтересах Міноборони в рамках наукової програми Саровського ядерного центру.

При цьому ніхто не повідомляє про те, для якої саме зброї велися роботи. За даними ЗМІ, це могла бути міжконтинентальна ракета необмеженої дальності. Про її появу навіть вже говорив в своєму посланні в минулому році президент РФ Володимир Путін. Ракету назвали "Буревісник".

Нагадаємо, Greenpeace наголошує на необхідності встановити причини події і досліджувати її наслідки для населення і навколишнього середовища.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ