Today.ua

В платіжках за газ українцям нарахували борги за попередні роки

Після підвищення ціни на газ, українцям почали надходити квитанції, у яких нараховані великі борги за спожитий та оплачений у 2015-2018 роках газ. Проблема виникла через те, що питання розрахунку за газ не було урегульовано Урядом.

У Сумській області споживачеві надійшла платіжка за 2015-2018 роки аж на 250 кв. метрів газу, за які він має сплатити 2125 гривень.

"В кінці жовтня газовики забирали лічильник на перевірку. Привезли. Поставили. І ось платіжка за жовтень. Виявляється, лічильник не вимірює тиск і температуру. І тому за три роки ми винні за 250 куб. м…”, – повідомляє Вікторія Крючковенко.

Люди обурені такими несподіваними боргами та висловлюють своє невдоволення у соцмережах.

Національної комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг вже заборонила операторам ГРМ проводити донарахування в платіжки за природний газ. Але платіжки все одно надходять до споживачів, бо питання не врегулювано на законодавчому рівні.

"Які причини такої ситуації? Вузли обліку природного газу в точках передачі газу з газотранспортної системи до газорозподільної системи в автоматичному режимі здійснюють вимірювання при стандартних умовах (20℃), проте лічильники газу у побутових споживачах не здійснюють такої температурної корекції обсягів і вимірюють при фактичній температурі навколишнього середовища. Тобто якщо розглядати наведений приклад при фактичній температурі навколишнього середовища в 5℃ виробничо-технологічними втратами операторів ГРМ є 51 кубометр (1000 куб м – 949 куб м). Варто зазначити, що обсяги таких втрат розраховуються відповідно до Методик, затверджених Міненерговугілля. НКРЕКП при розрахунку тарифу врахувала обсяги втрат Операторів ГРМ, які були затвердженні Міненерговугілля”, – повідомляє голова національної комісії Оксана Кривенко.

Очільник Національної комісії вважає за необхідне провести нормативно-правове врегулювання даної проблематики через внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» шляхом зміни стандартних умов в частині температури з 20℃ на 0℃. Саме такі стандарти застосовуються у всіх країнах Європейського Союзу.

Раніше Володимир Гройсман повідомив українцям, що рішення про підвищення тарифів на газ для населення України скасовуватись не буде. 

Нагадаємо, з 1 листопада ціни на газ для населення України зросли на 23,5%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ