Росія планує взяти участь у зимовій сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ. Про це повідомив глава комітету російської Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький.
Зважаючи на конфлікт між Росією та ПАРЄ, пов'язаний з вимогою Кремля повернути Росії членські внески за період неучасті у роботі Асамблеї, присутність російської делегації на зимовій сесії є досить неочікуваною.
Слуцький звернув увагу на те, що в ПА ОБСЄ працює делегація парламентарів з США, тому не виключно, що можуть бути порушені питання європейської безпеки в контексті ситуації навколо Договору про ракети середньої і меншої дальності.
Якщо зважити на той факт, що у Конгресі США не заперечують проти виходу з РСМД (який, до слова, вже й відбувся), то є вагомі причини припустити, що справжня мета дещо інша. І полягає вона у тому, щоб у черговий раз нагадати європейцям, що вихід США із договору ставить під загрозу безпеку в першу чергу саме ЄС, куди можуть долетіти російські ракети малої та середньої дальності. І зайвий раз наголосити при тому, що винен у всьому Вашингтон, де прийняли рішення вийти з договору.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Наступним питанням, яке Росія порушить на засіданні Парламентської асамблеї, стане питання відмови України від прийому російських спостерігачів на президентських виборах у складі відповідної місії ОБСЄ. Ця відмова, якщо судити з реакції керівника Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгеборги Сольрун Гісладоттір на відповідний лист очільника українського МЗС Павла Клімкіна, організацію не надто потішила. А російські парламентарі зроблять все можливе, щоб переконати своїх європейських колег у тому, що Україна "свідомо і послідовно" підриває ряд засадничих міжнародних угод, які дають право росіянам "інспектувати" українські вибори. Знову ж таки, не особливо концентруючи увагу колег на тому, що Росія давно відмовилась від безумовного виконання не тільки рішень ОБСЄ, але і вердиктів Європейського суду з прав людини (про що навіть внесла відповідну норму у національне законодавство).
Таким чином, Росія планує по-максимуму дискредитувати як Вашингтон, так і Київ в очах тієї частини європейських парламентарів, які на подібну дискредитацію свідомо чи несвідомо очікують.
Раніше директор Інституту світової політики Євген Магда повідомив, що Володимир Путін прийняв рішення різко змінити свої позиції щодо України.
Today.ua повідомляв, що після заяви Держсекретаря США Майка Помпео про вихід США з історичного договору про контроль над ядерними озброєнням, в Росії заявиили, що таке рішення може привести до ядерного конфлікту.