В Естонії назвали Росію єдиною можливою загрозою для регіону

41
В Естонії назвали Росію єдиною можливою загрозою для регіону - today.ua

В Естонії єдиною можливою загрозою безпеці країни назвали агресію з боку РФ. Про це йдеться в доповіді Департаменту зовнішньої розвідки країни “Естонія в міжнародному середовищі безпеки”.

Зазначається, що Естонія розглядає Росію як потенційну загрозу не тільки своїй безпеці, а й всього регіону країн Балтії.

“Єдина серйозна загроза безпеці нашого регіону, в тому числі існування і суверенітету Естонії та інших держав узбережжя Балтійського моря, виходить від Росії”, – зазначив генеральний директор департаменту зовнішньої розвідки Естонії Мікк Марран.

Він наголосив, що Росія “веде демонстрацію військової потужності, використовуючи залежність інших держав від російських енергоносіїв”.

На думку Маррана, Євросоюз і НАТО не можуть вважати себе захищеними від дій РФ.

Слід зазначити, що розвідка Естонії публікує доповідь “Естонія в міжнародному середовищі безпеки” щорічно. Традиційно значна його частина присвячена саме Росії.

При цьому російська сторона неодноразово відкидала подібні твердження. Так, 21 лютого голова МЗС РФ Сергій Лавров назвав спроби представити Росію “в якості стратегічної загрози європейській безпеці” антиросійською пропагандистською кампанією.

Раніше повідомлялось, що в Естонії працюють над обороноздатністю держави, щоб уникнути українського сценарію.