У п'ятницю, 13 вересня, Верховна Рада розпустила Центральну виборчу комісію, звільнивши всіх її членів. За це рішення в цілому проголосував 341 депутат при мінімально необхідних 300.
"За" проголосували 244 членів фракції "Слуга народу", 33 членів ОПЗЖ, 20 членів "Батьківщини", 15 представників групи "За майбутнє" і 29 позафракційних депутатів. Партії "Голос" і "Європейська солідарність" не підтримали розпуск ЦВК.
Звільнені всі 16 членів, які були призначені на свої посади менше року тому: Алла Басалаєва, Наталія Бернацька, Михайло Вербенський, Олег Діденко, Андрій Євстигнєєв, Ірина Єфремова, Ольга Желтова, Олег Конопольський, Світлана Кустова, Лотюк Ольга, Катерина Махницкая, Віталій Плукарь, Євген Радченко, Тетяна Сліпачук, Леонтій Шипілов, Тетяна Юзькова.
Таке рішення президент, зокрема, мотивував тим, що при здійсненні реєстрації ЦВК нібито діяла упереджено і всупереч принципам, визначених виборчим законодавством. Також наголошується, що 28 рішень ЦВК були скасовані судами.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нинішній склад ЦВК Верховна Рада затвердила 20 вересня 2018 року. До цього Верховна Рада чотири роки не могла домовитися про призначення нових членів ЦВК незважаючи на те, що термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК закінчився в червні 2014 року, ще в одного - в лютому 2017 року.
Нагадаємо, голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук жорстко відреагувала на рішення розпустити ЦВК, заявивши, що відомство під її керівництвом працювало незалежно і "рівновіддалено" від усіх політичних партій. На її думку, питання про звільнення всіх членів Центральної виборчої комісії "ставить під сумнів легітимність виборів", якими Україна може пишатися.