Кабінет міністрів підтримав ініційовані Мінекономрозвитку рішення, спрямовані на вдосконалення системи державного контролю над здійсненням туроператорської діяльності в Україні. Про це повідомили у прес-службі Кабінету міністрів України.
Уряд Гройсмана включив Мінекономрозвитку до переліку контролюючих органів, на яких не поширюється дія мораторію на перевірки бізнесу, в частині надання міністерству права проведення планових перевірок дотримання туристичним бізнесом ліцензійних умов здійснення туроператорської діяльності до кінця 2018 року.
Також Кабмін ввів нові критерії оцінки ступеня ризиків від здійснення туроператорами діяльності, що підлягає ліцензуванню.
Від цієї оцінки залежатиме, як часто Мінекономрозвитку буде здійснювати перевірки туроператорів з урахуванням:
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- виду туроператорської діяльності (виїзний, в’їзний та внутрішній туризм), де виїзний туризм визначається із найвищим ступенем ризику;
- обсягу наданих туристичних послуг туроператором (кількість туристів, що скористалися туристичними послугами протягом року) - чим більша кількість споживачів послуг, тим вищий ризик для них від провадження туроператорами своєї діяльності;
- наявності протягом останніх 3 років порушень ліцензійних умов туроператором;
- наявності судового рішення про задоволення цивільного позову споживача туристичних послуг.
Відповідно до цього Кабмін також ввів оцінку туроператорів за ступенем ризику їхньої діяльності з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма визначеними критеріями:
- від 41 до 100 балів - високий ступінь ризику;
- від 21 до 40 балів - середній ступінь ризику;
- від 0 до 20 балів - низький ступінь ризику.
Зазначені зміни дозволять Мінекономрозвитку одразу вживати заходів при виявленні порушень туроператорами. Міністерство зможе невідкладно позбавляти такі компанії ліцензії на туроператорську діяльність.
Як раніше повідомляли Today UA, у Кабміні склали пам'ятку туриста.
Пам'ятка для тих, хто планує відпочинок за кордоном.
Туристу слід переконатися, що у туроператора є діюча ліцензія і фінансове забезпечення (актуальна інформація доступна на офіційному сайті Мінекономрозвитку). Далі необхідно перевірити, що в договорі вказані:
- дати вильоту і прильоту;
- інформація про наявність трансферу з аеропорту в готель в обох напрямках (в разі заяви такої послуги);
- готель і його категорія;
- терміни відмови від туру і умови повернення коштів.
Кожному туристу рекомендується мати індивідуальний страховий поліс на медичне обслуговування і від нещасного випадку, а також зберегти квитанцію про оплату туру або фіскальний чек.
У подорож обов'язково необхідно взяти:
- копію договору на туристичне обслуговування;
- оригінал страхового поліса на медичне обслуговування і від нещасного випадку;
- контакти туроператора (турагента), контакти дипустанови України у країні перебування.
У разі, якщо туроператор не надав заявлені послуги, турист має право звертатися із заявою в Госпродпотребслужбу, надавши фото або відеоматеріали, копію договору на туристичне обслуговування, розрахункові квитанції понесених витрат.
У разі, якщо туроператор порушив ліцензійні умови, громадянин може звертатися із заявою в Мінекономрозвитку, надавши підтверджуючі документи.