Українцям не тільки збираються ввести штрафи за кожен день прострочення оплати комуналки, але і збільшити кількість комунальних послуг. Якщо зараз щомісяця громадяни оплачують від 7 до 10 послуг, то з 1 травня їх буде 12. Це пов'язано з тим, що платіжку за холодну воду розділять на чотири частини — оплата за холодну воду, абонентська плата (платіжка за те, що надрукували і надіслали платіжку), оплата за перевірку лічильника та окремо за його обслуговування. Те ж саме буде стосуватися опалення і гарячої води.
Як саме буде вказуватися ця інформація - в одній квитанції або декількох - ще не вирішено. Крім того, для кожного багатоповерхового будинку буде розрахована своя вартість. Від форми управління будинком також буде залежати сума оплати і кількість платіжок. Вже в червні українці зможуть відчути на собі нововведення.
До травня важливо визначитися, яка компанія або мешканці будуть доглядати за станом свого дому. В обслуговування будинку входять труби, електромережі, насоси, ліфти, котельня, лічильники. Сходи, коридори, освітлення в них, дахи і підвали, а також ліфти — це все також належить мешканцям будинку. Щоб наступної зими не залишитися без тепла, потрібно самим протягом року готувати свій будинок, вчасно реагувати на аварійні ситуації і знаходити тих, хто буде обслуговувати мешканців. Завдання комунальників - підвести послугу (води, газу, тепла) до будинку, а щоб вона дійшло до квартири - це стане завданням мешканців.
Варіантів вирішення цього питання існує три:
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- укладення індивідуального договору між власниками квартири і монополістами;
- колективний договір - його підписує весь будинок, по якому визначається людина або компанія, яка буде обслуговувати будинок.
- статус колективного споживача - підходить тільки для ОСББ. В цьому випадку все вирішується на зборах мешканців будинку.
Нагадаємо, за кожен день прострочення абонентської плати за газ, яка була встановлена в Україні з 1 січня 2020 року, українцям доведеться платити штраф у двократному розмірі.
Як повідомлялося, в лютому українці отримали рекордно маленькі платіжки за газ.