Українцям за кордоном перестали видавати загранпаспорти: коментар МЗС

Автор: Лобанова Єлизавета

В останні кілька місяців українці за кордоном не можуть вчасно отримати свої закордонні паспорти нібито через проблеми з друком документів на поліграфічному комбінаті "Україна". Спікер МЗС України Олег Ніколенко заявив, що консульства та посольства продовжують видавати паспорти українським громадянам і ніяких затримок з друком насправді немає.

Українцям за кордоном перестали видавати загранпаспорти: коментар МЗС - today.ua

У ЗМІ з'явилася інформація про те, що нібито через відсутність договору МЗС із поліграфкомбінатом "Україна" паспорти не друкують. Однак, це не так.

За інформацією МЗС, 8 червня було укладено новий договір з поліграфкомбінатом на виготовлення 115 тисяч паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Це означає, що закордонні паспорти друкуються і мають видаватися українцям за кордоном у консульствах вчасно.

Українцям за кордоном перестали видавати загранпаспорти: коментар МЗС

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Путін готовий закінчити війну в Україні: російський диктатор назвав умови

Більше того, процес оформлення паспортів українцям спростили. У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомили, що наразі Державній міграційній службі та її територіальним органам та закордонним дипломатичним установам надають доступ до Держреєстру актів цивільного стану. Зазначені організації зможуть отримувати виписки.

Таке нововведення суттєво спростить процедуру оформлення паспортів для українців, зокрема тих, які виїхали за кордон.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українські біженці та просто українці за кордоном можуть обміняти закордонний паспорт, термін придатності якого минув, через консульства чи посольства країн, в яких вони зараз проживають. Для цього потрібно записатися в чергу та прибути у вказане місце на призначений час із пакетом документів. На місці потрібно буде сплатити адміністративний збір. Термін виготовлення закордонного паспорта становить від 3 до 20 робочих днів, але цей процес у деяких країнах зараз затягується більш тривалий час.

Раніше повідомлялося, що в Україні змінили процедуру оформлення закордонного паспорта.