Попереду початок опалювального сезону і щорічно українці стикаються з однією і тією ж проблемою. Тарифи ростуть, будинки виявляються непідготовленими до подачі тепла, через утеплені стіни і діряві вікна в під'їздах деяким сім'ям доводиться переплачувати за опалення в два рази більше.
Експерти переконані, що кожен з нас може вплинути на суму в платіжках. Якщо квадратний метр обходиться вам дорожче, ніж 15 грн, значить ви платите за обігрів вулиці, а не своєї квартири. Стандартний багатоквартирний будинок споживає в два рази більше тепла, ніж потрібно. Тепло йде через неутеплені дах, вікна, двері, підвал і стіни, а платять за них мешканці будинків. Створивши ОСББ, цю ситуацію можна виправити. Таким чином, жителям будинку простіше стане зібрати кошти на утеплення, отримавши при цьому допомогу від місцевої влади.
Чим більше будинок, тим більше внески. Комплексні енергоефективні заходи дозволяють заощадити в будинках радянської будівлі близько 30-50% енергоресурсів. Відповідно, в таких будинках взимку тепліше, а платіжки менше. Наприклад, в столиці є реальні приклади, коли до тепломодернізації опалення квадратного метра коштувало 32 грн, а після - 10 грн. Вартість опалення двокімнатної квартири площею 50 квадратних метрів відразу падає до 500 грн, замість 1600 грн.
Експерти акцентують увагу на тому, що перед кожним опалювальним сезоном важливо упевнитися в готовності будинку до подачі тепла. Мешканці будинку повинні перевірити наявність і стан лічильника теплової енергії, цілісність огорож і покриття даху, стан комунікацій в підвалі, цілісність скла в під'їзді і вентиляційних каналів. Адже в разі порушень взимку вам доведеться переплачувати за опалення, при цьому якість послуг буде нижче, ніж ви б того хотіли.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Раніше повідомлялося, скільки українцям доведеться віддати за комуналку цієї зими.