Today.ua

Українцям розповіли, як визначити зарплату для нарахування пенсії

У Пенсійному фонді України розповіли, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. Якщо сума страхових внесків сплачена виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), до заробітної плати для обчислення пенсії враховується розмір мінімальної заробітної плати.

Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:
Зп = Зс х (Ск:К), де:

Зп — заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс — середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії;

Ск — сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 Кз2 Кз3... Кзп);

К — страховий стаж за місяці, які враховані для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується при обчисленні пенсії, визначається за формулою: Кз = Зв: Зс, де:

Кз — коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи;

Зв — сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);

Зс — середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), а в разі одноразової сплати єдиного внеску за місяць, у якому укладено договір про добровільну участь.

Свій страховий стаж для майбутньої пенсії українці можуть дізнатися за допомогою порталу електронних послуг Пенсійного фонду України в розділі “Дані з реєстру застрахованих осіб”, натиснувши “Вхід”. Потім вибрати фізична або юридична особа, тип електронного цифрового підпису (ЕЦП), завантажити файл з підписом і ввести пароль. Після цього з’явиться доступ до перегляду всіх юридичних осіб, які вносили за користувача відрахування в Пенсійний фонд за всі роки з початку офіційного працевлаштування.

Нагадаємо, Верховна Рада України має намір ввести новий пенсійний вік для жінок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ