Новий закон дозволяє забрати квартиру за борги ЖКГ

Автор: Міхєєнко Наталія

Опалювальний сезон 2019 року українці зустріли з боргами по ЖКГ на загальну суму в 50 млрд гривень. Новий закон допускає ситуацію, коли у громадян, які мають борги за комунальні послуги, можуть відібрати житло. Втім, це трапиться лише тоді, коли людина, маючи достатні доходи, не бажає оплачувати комунальні рахунки. А у людини, яка просто не в змозі заплатити за ЖКП через невеликий дохід, квартиру або будинок забрати права не мають.

Новий закон дозволяє забрати квартиру за борги ЖКГ - today.ua

Директор СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін повідомив, що комунальні підприємства, які надають послуги ЖКГ, ведуть систематичну роботу з боржниками. Кожного місяця формуються списки боржників. Якщо боржник не йде на контакт, формується судовий позов з вимогою виплати боргу. У сумі позову враховуються фінансові санкції: судові витрати і робота судових виконавців. Після задоволення позову, виконавча служба знаходить боржника, блокує його рахунки у банках. Гроші можуть стягнути з заробітної плати, пенсії або стипендії. У разі відсутності доходів, виконавча служба може виставити на торги транспортні засоби або об'єкти нерухомості боржника.

На сьогоднішній день понад 50% боржників платять за рахунками самостійно, ще 30% оскаржують суму, їм можуть зробити перерахунок, ще 20% боржників вирішують питання в судовому порядку.

Юрист практики інтелектуальної власності, земельного права та виконавчого провадження Андрій Григоренко пояснив українцям, що постачальник житлово-комунальних послуг може лише вимагати у споживача оплатити наявну заборгованість, а погрози забрати майно в цьому випадку незаконні.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Виконання рішення суду про примусову реалізацію житла може бути здійснено як державним, так і приватним виконавцем. Але останній не може виконувати провадження про виселення малолітніх та неповнолітніх дітей. Підставою для накладення арешту на нерухомість боржника є сума не менше, ніж 20 мінімальних заробітних плат. Але навіть якщо житло встигли продати на аукціоні за борги, то реально виселити людину не так просто. Адже примусове виселення особи з реалізованого житла – це вже справа окремого судового розгляду.

Нагадаємо, українцям приходять квитанції із завищеною сумою до оплати. Завищені рахунки присилають облгази. Енергетичний експерт Марія Яковлєва заявила, що споживачі, які отримують донарахування з використанням коефіцієнтів коригування показників лічильників з метою узгодження їх зі стандартними умовами, не повинні нічого платити, крім тарифу на розподіл газу. Донарахування – протизаконні.

Головне