Українцям пояснили, як правильно користуватися субсидією

Автор: Лобанова Єлизавета

Зекономлену за попередні місяці субсидію українці зможуть використати для оплати за спожитий понад виділену соціальну норму газ, воду чи електроенергію в наступні місяці.

Українцям пояснили, як правильно користуватися субсидією - today.ua
Фото:news.bigmir.net

Якщо, наприклад, обов’язковий платіж становить 1000 гривень за соціальною нормою 400 кубів газу, а фактично родина використала лише 100 кубів, тоді залишок - 300 кубів - можна використати у наступні місяці.

Якщо вартість фактично спожитої послуги менша за обсяг обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Якщо, наприклад, розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплачувати необхідно за фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.

"Сума субсидії, яку держава надала громадянам для оплати комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана у минулому місяці родиною внаслідок економії електроенергії, газу чи води, має обов’язково зараховуватися постачальником послуги у рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів", - пояснюють в уряді.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Крім того, якщо виконавець житлово-комунальної послуги "ігнорує" зекономлену субсидію і нараховує інакше, він порушує діюче законодавство. У таких випадках українці можуть звертатися із скаргами до керівників підприємств, що надають послуги, а у разі відсутності реагування - органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, міністр соціальної політики України Андрій Рева прокоментував випадки можливих неправомірних відмов у призначенні субсидій.

Раніше повідомлялося, що з 1 січня в Україні стартує процес монетизації субсидій.

Головне