Українців можуть позбавити заслужених пенсій: названо головний мінус накопичувальної пенсійної системи

Автор: Лобанова Єлизавета

Накопичувальна пенсійна система, яку планують запустити в Україні з 2021 року, має істотний недолік. Перераховані українцями в накопичувальні пенсійні фонди гроші можуть зникнути, і люди втратять відкладені на старість гроші. Такий тривожний прогноз озвучив директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, акцентувавши увагу на недоліках накопичувальних пенсій.

Українців можуть позбавити заслужених пенсій: названо головний мінус накопичувальної пенсійної системи  - today.ua

Експерт зазначає, що розпоряджатися накопиченими коштами від держави будуть приватні фонди, за які ніхто не несе відповідальності. Держава продовжує переконувати людей в тому, що тепер кожен повинен заробити собі на пенсію самостійно, проте, ніхто не гарантує, що фінанси українців будуть збережені. При цьому, державний пенсійний фонд не в змозі забезпечувати українців достойною пенсією, адже грошей від сплачених працюють українцями податків всім не вистачає.

"Маючи недавній досвід банкрутств більше сотні комерційних банків, які перебували під жорстким контролем НБУ, чи можемо ми довіряти свої кошти новим, абсолютно незрозумілих структур?", – задається питанням Пендзин.

На даний момент в Україні функціонує солідарна пенсійна система. Найближчим часом країна хоче поступово перейти до накопичувальної пенсійної системи. Незабаром у Верховній Раді зареєструють законопроект, в якому буде зазначено, що кожен громадянин України зобов'язаний відраховувати щомісяця в накопичувальні фонди від 2 до 7% свого доходу. При цьому зросте і фіскальне навантаження на підприємства через те, що жертвувати грошима заради майбутньої пенсії повинен буде роботодавець.

Популярні зараз

В одному з обласних центрів вже оголосили про подовження зимових канікул: школи можуть самі визначати тривалість вакацій

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За прогнозом Олега Пендзина, в поточному році загальне падіння рівня національного ВВП може досягти позначки у сім відсотків, що зробить Україну ще біднішою країною, а значить, зараз не найкращий час для подібних нововведень.

Раніше повідомлялося, за скільки можна купити собі стаж для пенсії, і за якою формулою його розрахувати.

Головне