Today.ua

Українці зможуть отримувати дві пенсії: коли і кому пощастить

Нова пенсійна реформа, яка передбачає накопичувальні пенсії для українців, дозволить їм отримувати дві пенсії, другою з яких вони зможуть розпоряджатися на свій розсуд. Нововведення може запрацювати вже з 1 січня 2021 року. Уряд планує, що поступово накопичувальна пенсія буде витісняти солідарну державну пенсію, і дуже скоро майбутнє пенсіонерів опиниться в їх власних руках.

Частину доходів зі своєї трудової діяльності майбутній пенсіонер зобов'язаний буде перераховувати на індивідуальний пенсійний рахунок, щоб у старості мати на що жити, не покладаючись на державу. Суть накопичувальної пенсії полягає в тому, що громадяни зможуть накопичувати певну суму, і по досягненню пенсійного віку самі вибирати, як нею розпорядитися. Можна буде забрати відразу всю суму, або розподілити виплати на 5-10 років, чи отримати довічне утримання. За словами прем'єра Дениса Шмигаля, за 35 років трудового стажу навіть при мінімальній пенсії можна буде назбирати 80 тис. грн. Багато це чи мало, вирішувати вам.

Заощадженнями українців на другу пенсію будуть керувати приватні компанії, які мають право інвестувати їх на фондовому ринку, отримувати відсотки і ще будуть заробляти на цьому. Гроші будуть накопичуватися з податків - 2 % від податку на доходи фізосіб і 2 % ЄСВ. Ці 4 % повинні допомогти державі зменшити виплати по солідарній пенсійній системі і закрити "дірки" у бюджеті.

На сьогоднішній день пенсіонерів в Україні все більше, а працюючих громадян, з зарплат яких сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ), що перераховується в Пенсійний Фонд, все менше. Багато громадян виїжджають на заробітки за кордон і платять там податки. Через брак коштів на пенсії держава змушена дотувати Пенсійний Фонд з держбюджету. За словами прем'єра, через 15 років на одного працюючого українця буде припадати два пенсіонера, що для держбюджету просто катастрофічно.

Нагадаємо, в Пенсійному Фонді розповіли, як зросте мінімальна пенсія в 2020 році, і кому будуть доплачувати за "зайвий" стаж.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ