У Пенсійному Фонді розповіли, як зросте мінімальна пенсія: виплати залежатимуть від стажу

У Пенсійному Фонді розповіли, як зросте мінімальна пенсія. Цифрами і розрахунками поділилася голова прес-служби Пенсійного фонду Ганна Швець.

У Пенсійному Фонді розповіли, як зросте мінімальна пенсія: виплати залежатимуть від стажу - today.ua

Отже, мінімальну пенсію підвищуватимуть у два етапи: перший етап підвищень буде в липні, з першого числа, другий – з 1 грудня. Такий перерахунок пенсій пов'язаний зі збільшенням прожиткового мінімуму, до якого ці пенсії безпосередньо "прив'язані".

Зараз величина прожиткового мінімуму становить 1 638 гривень. З липня вона буде 1 712 гривень, а з грудня – 1 769. Таким чином, в два етапи мінімальна пенсія має зрости на 131 гривню. Надбавка, звичайно, така собі, однак і вона, кажуть знаючі люди, може зовсім втопити бюджет Пенсійного фонду. Дірка в ньому стає дедалі більшою. А в зв'язку з карантином, ясна річ, надходження до Фонду ще скоротилися. Тобто навіть така, більш ніж скромна, 131-гривнева надбавка може стати згубною для Пенсійного фонду.

У Пенсійному Фонді розповіли, як зросте мінімальна пенсія: виплати залежатимуть від стажу

При цьому пенсіонерам, у яких є надлишок страхового стажу, ще також мають двічі підвищити доплати за цей "зайвий стаж". Нагадаємо для довідки: у чоловіків вважається обов'язковим при цьому розрахунку стаж у 35 років, а для жінок поки що – до 30 років.

За кожен надлишковий рік пенсіонерам доплачують 1% від розміру мінімальної пенсії. Тобто сьогодні один рік, відпрацьований людиною понад необхідний стаж, еквівалентний доплаті у 16,38 гривні. А вже з липня "вартість" одного року складе 17,12 гривні, а з грудня 17,69 гривні. Тобто, у два етапи ціна одного "зайвого" року зросте на 1,31 гривні.

Якщо, приміром, у вас цілих п'ять "зайвих" років страхового стажу, то до грудня ви повчите надбавку до того, що ви отримуєте за ці п'ять років, у розмірі 6,55 гривні. Якщо ж вам вдалося покласти на вівтар вітчизни цілих 10 "зайвих" років (в цьому випадку у чоловіків загальний страховий стаж повинен становити 45 років, а у жінок – 40), то ваша надбавка за ці надлишкові роки зросте до грудня на 13,1 гривні.

Загалом, доплати просто казкові – приблизно так прокоментували читачі цю сувору пенсійну математику в Мережі.

У Пенсійному Фонді розповіли, як зросте мінімальна пенсія: виплати залежатимуть від стажу

Нагадаємо, Верховна Рада не проголосувала за законопроект, за яким жінкам могли повернути право виходити на пенсію в 55 років за наявності тридцятирічного трудового стажу.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net