Українці платитимуть за газ за новими правилами

Оксана Кривенко, голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), повідомила, що побутових та непобутових споживачів газу перевели на замовлену потужність. Відзначається, що зміняться принципи визначення потужності для споживачів природного газу. Тобто відбудеться перехід від приєднаної до замовленої потужності, що буде максимально відповідати потребам мешканців. Замовлення потужності буде передбачене на основі тих обсягів споживання природного газу, які були в минулих періодах.

Українці платитимуть за газ за новими правилами  - today.ua

Для непобутових споживачів газу можливі два варіанти замовлення: за фактичними показниками споживання протягом минулого року або замовлення без прив'язки до показників минулого року. Але при переборі обсягів до непобутових споживачів будуть застосовувати штрафні санкції.

А побутові споживачі отримають додатковий захист, визначення процедури встановлення та перегляду тарифів на послуги з розподілу природного газу. Тепер споживачі будуть платити не за фактично спожитий обсяг газу, а за резерв обсягу газу для них і обслуговування «труби». У разі перебору обсягів газу штрафні санкції для побутових споживачів спочатку не будуть застосовуватися.

Співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич повідомив, що кінцева ціна на газ для українців буде коливатися близько 5,5-6 грн за кубометр. Вже з жовтня ціна на газ може зрости.

Раніше Today.ua писав, як постачальники комунальних послуг масово обманюють українців, виставляючи їм у платіжках завищені рахунки за газ.

ДЖЕРЕЛОantikor.com.ua