Опалювальний сезон в Україні опинився під загрозою зриву. До головних ризиків відносять слабку платіжну дисципліну теплових компаній, що не вчасно розраховуються за газ, а також збиткові тарифи на розподіл газу. Принаймні, про це заявляють у "Нафтогазі" та Регіональній газовій компанії.
Накопичені за минулі опалювальні періоди заборгованості у пересічних споживачів також не вселяють оптимізму. Минулої зими борг населення зростав у середньому на 7-8 млрд грн. в місяць, досягнувши у лютому 2019-го рекордної позначки у 69,4 млрд грн. Такого рівня заборгованості в Україні ще не було за всю її історію.
Починаючи з березня 2019 року, зростання боргів зупинилося і за весняно-літній період загальна сума заборгованості скоротилася до 53 млрд грн. на кінець липня. Для порівняння, у 2018 році борг населення на кінець липня становив 38,7 млрд. грн., а в 2015 році – 11,5 млрд. грн.
Найгірше українці платять за газ. Оскільки влітку опалення в будинки не подається, а газ використовується в невеликому обсязі, борги закономірно зменшуються, але з початком опалювального сезону знову ростуть.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Новопризначений міністр, до сфери управління якого належить сфера житлово-комунального господарства Олена Бабак заявила, що її першочерговим тактичної завданням є своєчасний і без зривів початок опалювального сезону.
Місяць тому "Нафтогаз України" повідомив про загрозу зриву опалювального сезону в Одесі, де підприємства ТКЕ заборгували 1,7 млрд грн.
Зараз "Нафтогаз" звертає увагу на критичну ситуацію із заборгованістю за природний газ одного з найбільших виробників тепла міста Кривий Ріг — АТ "Криворізька теплоцентраль", яке заборгувало 1,76 млрд грн
Раніше повідомлялося, що початок опалювального сезону в столиці перебуває під загрозою.