Українські громадяни віддають перевагу святкуванню від душі Різдва та Дня святого Миколая, а не Нового року. Про це свідчать дані опитувань та заяви соціологів, повідомляють ЗМІ.
Заступник директора соціологічної групи "Рейтинг" Любомир Мисів, зокрема, насамперед, відмітив зростання загального оптимізму в суспільстві. За його словами, тенденція фіксувалася ще після виборів цього року. Цікаво, що зросла також віра в допомогу та образи Святого Миколая й Діда Мороза. А от популярності Нового року серед населення не позаздриш — вона розпочала падати ще з 2011 року. Чого не скажеш про Різдво та День святого Миколая.
Серед причин, чому українці переважно розлюбили Новий рік — поява нових свят та наявність альтернативних.
«Зрештою, багато хто їде за кордон, щоб відсвяткувати спокійно. Не робити великого дійства. А просто відпочити», – розповів Любомир Мисів.
Популярні зараз
Померла актриса Тері Гарр, відома ролями у серіалі “Друзі“ та фільмі “Тутсі“
Олена Зеленська розповіла про знайомство та початок відносин з майбутнім президентом України
У Польщі виник дефіцит працівників: названо вакансії та зарплати для українських біженців
Звісно, є люди які вважають Новий рік найулюбленішим святом. Але ж присутня загальна тенденція зміни цінностей у суспільстві.
Так, згідно з результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг», у 2019-му українські громадяни сподіваються на диво більше, ніж того року. 52% - вірять у Святого Миколая, а у Діда Мороза – 31%. Довга динаміка демонструє, що за 8 років зменшилася кількість тих, хто любить Новий рік на 6 % - до 43 %.
Нагадаємо, 16 листопада 2017 року Верховна Рада України проголосувала за закон, згідно з яким 25 грудня став вихідним днем у знак толерантності до всіх вірян, які хочуть святкувати з усім християнським світом.