Українським водіям підготували нові штрафи: на що звертатимуть увагу поліцейські

Працівники поліції мають повне право виписати постанову про порушенння ПДР, якщо помітять самостійно встановлене ксенонове світло на автомобілі, який його мати не може. Заміна ламп фар на ксенонові створює кращу видимість для водія, проте може засліплювати зустрічних водіїв, створюючи аварійно небезпечні ситуації на дорогах. Саме тому, якщо конструкцією автомобіля не передбачені ксенонові лампи, то самостійно змінювати їх заборонено.
У фари автомобіля можна встановлювати лише ті лампи, які передбачені заводом-виробником. Не дозволено використовувати ксенони без автоматичного коректора кута нахилу фар та пристроїв для очищення фар. Експлуатація автомобіля у такому випадку заборонена. Поліцейські кваліфікують такі дії за однією із двох норм КУпАП. А саме, відповідно до ч.2 ст.122 КУпАП за використання фар з порушенням вимог відповідних стандартів тягне за собою штраф у розмірі 425 грн. Згідно з ч.1 ст.121 КУпАП за керування водієм транспортним засобом переобладнаним з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, якщо порушення вчинено вперше, передбачено штраф у розмірі 340 грн.

Українським водіям підготували нові штрафи: на що звертатимуть увагу поліцейські   - today.ua

Працівники поліції за цим слідкують. І водії, які самостійно встановили ксенони з порушенням вимог технічної документації, можуть бути притягнуті до відповідальності. Якщо протягом року поліція зафіксувала порушення повторно, то водій може бути позбавлений права керування від 3-х до 6-ти місяців.

Крім цього, при виявленні факту керування таким автомобілем, поліція зобов’язана тимчасово затримати автомобіль шляхом блокування чи доставлення на штрафмайданчик.

Тому перед тим, як встановити ксенонові лампи на свій автомобіль, обов'язково потрібно з’ясувати, чи передбачено це заводом-виробником. В іншому випадку можна втратити і посвідчення водія, і автомобіль.

Раніше повідомлялося, що незважаючи на підписання Володимиром Зеленським закону про введення ще одного 90-денного мораторію на штрафи за нерозмитнені авто, українських "євробляхерів" продовжують штрафувати. 

ДЖЕРЕЛОauto.24tv.ua