Велика кількість резонансних аварій із загиблими і постраждалими, які відбулися за ці вихідні по всій Україні, — привід почати дискусію про трансформацію профілактики ДТП. Таку думку висловив експерт у сфері реформування правоохоронних органів Артур Марін, який тривалий час очолював підрозділи внутрішньої безпеки в системі МВС. Про це повідомляє автомобільний портал Autonews.ua.
"Згідно сервісу WorldLifeExpectancy, Україна входить до топ-10 країн Європи за кількістю ДТП зі смертельним результатом на 100 тисяч осіб. І таку проблему не вирішить тільки поліція. Профілактика ДТП повинна стати державною політикою, в яку будуть залучені максимальна кількість державних і громадських інститутів, а також бізнес», — сказав Артур Марін.
Як приклад експерт навів досвід США, де страхові компанії при розрахунку вартості поліса враховують численні дані з бази поліції — факти порушення ПДР, скоєння ДТП, навіть марку машини.
«Якщо в США водій проїхав на червоне світло світлофора, він отримає штраф. Але крім штрафу в наступному році вартість страховки буде на 50% вище. Тобто навіть одне порушення ПДР — це серйозне навантаження на сімейний бюджет. Для України — це теж робоча модель. Скоїв ДТП без потерпілих — вартість страховки відразу зросла на 200%. А якщо ДТП з потерпілими, то для винуватця аварії страховка відразу повинна коштувати не 2-3 тисячі гривень, а 80-100", - вважає Марін.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Експерт також запропонував спосіб розв'язання проблеми перевищення швидкості без встановлення відеокамер. Крім того, на законодавчому рівні, - впевнений експерт, потрібні заходи, які дозволять залучити громадськість до контролю за порушенням ПДР.
«Відео зі смартфона має стати доказом порушення ПДР. І автор відео повинен отримувати 50% від суми сплаченого штрафу автоматично. Технічно це можна реалізувати у вигляді простої програми на мобільному телефоні», — зазначив Артур Геннадійович Марін, додавши, що будь-який водій 10 разів подумає, перш ніж порушувати правила, якщо пішохід зможе відразу повідомити про це в поліцію.
Щорічно тисячі українських автомобілістів, які виїжджають за кордон, потрапляють у ДТП. Багато з них, розгубившись під впливом стресу, не знають, як себе поводити в такій ситуації. Today.ua розповів, що робити, якщо потрапили в ДТП за кордоном.
Нагадаємо, з початку 2019 року українські митники не випускають за кордон автомобілістів без страхового поліса «Зелена карта». Важливо, щоб «Зелена карта» не була фальшивою, щоб вона не була прострочена.