Українських автомобілістів попередили про незаконну зупинку

Автор: Міхєєнко Наталія

Зупинка автомобіля патрульною поліцією має під собою мати законну підставу. При безпричинній зупинці служителі закону здійснюють грубе порушення. Про це передає Аutonews.ua. Адвокати юридичної компанії «Дорожній адвокат» відзначають, що зупинка через «перевірку документів» або «Операція "зброя-вибухівка» — це не передбачені законом підстави, які стають вже системою. При цьому, коли водії не висловлюють своє обурення, то породжують повторні численні безпідставні зупинки.

Українських автомобілістів попередили про незаконну зупинку  - today.ua
Фото: autonews.ua

«Мережа YouTube заповнена відеороликами про з'ясування між водіями і поліцейськими причин зупинки. Такі відео, як правило, супроводжуються агресією з обох сторін і ненормативною лексикою, однак не приводять до припинення неправомірних дій», — зазначає «Дорожній адвокат».

Адвокати ще раз нагадують, що на такі порушення з боку поліцейських водії мають право реагувати в правовому руслі. Тому що поліцейський повинен діяти виключно в рамках закону. Вони повідомляють, що автомобіліст має повне право звернутися зі скаргою на неправомірні дії працівників патруля до його керівництва або в підрозділ поліції вищого рівня.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ж у діях поліцейського, на вашу думку, є ознаки кримінального злочину, то водій повинен звернутися в прокуратуру для перевірки наявності в діях інспектора ознак злочину. Навіть якщо інспектору при перевірці вдасться виправдати свої дії, то наступного разу він задумається перед тим, як зупиняти автомобіль без законних підстав.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Нагадаємо, у Моз підготували законопроект, який має намір посилити процедуру проходження водіями медогляду і розширити список захворювань, що забороняють водити автомобіль. Наявність зазначених у документі діагнозів може стати причиною відмови в отриманні водійських прав. Законопроект вже опублікований на сайті відомства.