Україна не перекривала русла Дніпра: у Зеленського відповіли, що не так з водопостачанням Криму

Автор: Марченко Любов

Питання водопостачання цьогоріч стало для Криму проблемою номер один. За українських часів, коли півострів одержував дніпровську воду по Північно-Кримському каналу, питань із водою не виникало. Тепер же, коли канал не діє, Крим залишився зневодненим. В зв'язку з цим окупаційна влада півострова дорікає українській владі за те, що мовляв Україна "перекрила" русло Дніпра і позбавила кримчан доступу до води.

Україна не перекривала русла Дніпра: у Зеленського відповіли, що не так з водопостачанням Криму - today.ua

На ці закиди відповів представник президента України в АР Крим Антон Коріневич.

"Річка Дніпро вільно тече по території України, Білорусі та Росії. Ніхто не перекривав її русло та доступ до її води для людей, що проживають на території, по якій протікає річка Дніпро", - пише посадовець у своєму Facebook.

Україна не перекривала русла Дніпра: у Зеленського відповіли, що не так з водопостачанням Криму

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

Далі він, не без єхидства, зауважує, що Дніпро не протікає через територію Криму. А все, що зробила Україна – це перекрила "штучну технологічну споруду". При цьому Коріневич також наголошує, що ця споруда знаходиться на території України і утримується за рахунок державного бюджету, а отже, держава може розпоряджатися своїм майном, як їй заманеться.

"На це Україна має повне право. Жодна інша держава не має права розпоряджатися каналом, це українська споруда і тільки Україна може визначати, яким чином її використовувати", - підсумовує представник президента.

Україна не перекривала русла Дніпра: у Зеленського відповіли, що не так з водопостачанням Криму

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Цим дописом він іще раз ненав'язливо нагадав, "чий Крим". Тим часом, в Криму назріває гуманітарна катастрофа, і дуже серйозна. І очевидно, Україні, рано чи пізно, доведеться відкрити шлюзи і подати воду в канал. Якщо цього не станеться, то наша держава може бути піддана жорсткій критиці міжнародних організацій.

Нагадаємо, не так давно Антон Коріневич заявив, що Україна не подасть воду в Крим, поки Росія не покине півострів. Водночас перший президент України Леонід Кравчук висловлюється не так категорично. Він каже, що у випадку гуманітарної катастрофи Україна може відновити водопостачання у Крим. Але тільки – для потреб населення. Ані промисловість, ані кримські військові води не отримають.