Україна має підвищити ціни на газ аби продовжувати отримувати фінансування

Автор: Осипенко Анна

Україна має збільшити ціну на газ, аби продовжувати отримувати міжнародне фінансування.

Україна має підвищити ціни на газ аби продовжувати отримувати фінансування - today.ua

Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив під час спілкування з представниками ЗМІ на Лозівському ковальсько-механічному заводі у Харківській області.

«З 6 по 19 вересня приїде місія МВФ і будемо обговорювати питання пошуку компромісу для того, щоб у першу чергу захистити українських громадян, щоб вони не постраждали від цього (підвищення ціни на газ - ред.). З іншого боку, виконання цієї вимоги дає можливість продовжувати співпрацю з фінансовим світом заради єдиної проблеми, яка у нас є з вами, про неї треба говорити», - сказав Гройсман, уточнивши, що йдеться про обслуговування зовнішніх боргів.

Він каже, що з 2005 по 2013 рік уряд України запозичив 50 млрд доларів, але куди ці гроші були витрачені — невідомо.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

«Але вони залишили нам ці борги та ті відсотки, які ми маємо по цих боргах сплатити. Ми кожен рік маємо платити 5 мільярдів доларів, щоб погашати заборгованість», - наголосив Прем'єр-міністр.

Він зауважив, що міжнародні партнери вимагають, щоб ціни на газ для промислового сектору та для населення були вирівняні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

«Це дуже чутливе питання для українців та для мене особисто. Повірте, ця дискусія (з МВФ - ред.) є дуже важкою. З минулого літа уряду вдавалося утримувати цю ситуацію так, аби ціна не зростала», - зауважив Гройсман.

Нагадаємо, що з 6 по 19 вересня в Україні перебуватиме місія МВФ. Під час її візиту будуть обговорені такі питання, як фінансова допомога від МВФ на підтримку політики, спрямованої на збереження макроекономічної стабільності й забезпечення поступу економіки у напрямі стійкого та інклюзивного зростання.

Головне