Україна безсильна проти коронавірусу: було скоєно злочин

Автор: Оксана Житнюк

Україна зможе впоратись хіба що з декількома випадками зараження коронавірусом, але до спалаху епідемії ми точно не готові. Таку думку висловила доктор медичних наук, заслужений лікар України, завідувач кафедри інфекційних хвороб національного медичного університету імені О.О. Богомольця Ольга Голубовська.

Україна безсильна проти коронавірусу: було скоєно злочин - today.ua

Вона наголосила, що причина цієї неготовності полягає в зруйнованій системі санітарно-епідеміологічного контролю та відсутності достатньої кількості обладнання в лікарнях країни.

Коментуючи ризики виникнення зараження коронавірусом на території України, доктор наголосила, що Всесвітня організація оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я, а значить, це було зроблено не просто так.

"Це зробили тому що вірус має пандемічний потенціал. Це ще не пандемія. Потенціал його не вивчений, тому весь світ повинен готуватися до таких викликів. І як ми з вами бачимо, світ не дуже до цього готовий", - наголосила Голубовська.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

При цьому Україна, на думку лікаря, апріорі не може бути готова до цього, тому що розігнали санітарно-епідеміологічну службу, не створивши нічого дієвого. Голубовська назвала це "злочином проти України".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"У нас були кращі епідеміологічні служби світу, як американська CDC (Centers for Disease Control and Prevention, - ред.). Там дотримана абсолютна вертикаль, вплив на всі ланки епідемічного процесу. Американці приїжджали і говорили - яку ви чудову створили систему. Так, вона дорога. Але якщо її не можна було утримувати, варто було її якось спростити, а не повністю знищувати. На сьогодні - повний правовий колапс, фахівці демотивовані морально, частина людей у ​​віці пішла - а вони повинні передавати свій досвід. Тому якщо ми не відновимо випуск нормальних епідеміологів з фундаментальною освітою, вже через два роки відновити систему буде неможливо. Втратити знання, які накопичувалися десятиліттями - це злочин проти України, на мою думку", - зазначила лікар.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Олексій Гончарук розповів про готовність держави до лікування заражених коронавірусом.