Заступник міністра закордонних справ Єгор Божок повідомив, що в газеті товариства «Карпаталія» була опублікована стаття «Угорець, вставай», проілюстрована картою, на якій регіон позначений, як такий, що належить Угорщини. Дипломат терміново звернув на цей факт увагу Служби безпеки України (СБУ) і повідомив, що вже написав відповідні листи. СБУ в Закарпатській області прийняла екстрені заходи - завела справу про посягання на територіальну цілісність України.
«З урахуванням того, що зображення з картою Закарпатської області на тлі угорського прапора містить ознаки посягання на територіальну цілісність України і може спровокувати сепаратистські настрої в середовищі угорської національної меншини, розповсюдження друкованих матеріалів з вказаним зображенням є публічними закликами до зміни меж території або державного кордону України», — йдеться у повідомленні управління СБУ в Закарпатській області.
Політолог Українського інституту майбутнього Тарас Березовець вважає, що серед усіх західних сусідів України найбільшу загрозу для української державності представляють настрої в Угорщині.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
«Найбільша небезпека для України виходить саме від Угорщини: враховуючи їх активні інвестиції у Закарпатську область і масову роздачу угорських паспортів», — пояснив політолог.
Також Березовець навів нові приклади антиукраїнських настроїв в Угорщині:
«З'явилася інформація від одного з депутатів польського Сейму про те, що Віктор Орбан (прем'єр-міністр Угорщини) після 2014 року пропонував Польщі розділити Україну за зонами впливу. Фактично — окупувати. Спростування цієї інформації не було».
Раніше в Міністерстві закордонних справ Угорщини відреагували на підписаний колишнім президентом Петром Порошенком закон «Про функціонування української мови як державної». Там сподіваються, що новообраний президент Володимир Зеленський допоможе вирішити питання, пов’язані з угорськими нацменшинами. Також Угорщина погодиться зняти вето на проведення засідань Україна – НАТО тільки в тому випадку, якщо президент Володимир Зеленський погодиться переглянути мовний та освітній закони. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто дуже сподівається на компроміс з новою владою України.