Українців примусово змусять накопичувати собі на пенсію

Автор: Міхєєнко Наталія

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) завершила роботу над законопроектом, який дасть старт масштабній пенсійній реформі. Як тільки народні депутати затвердять цей законопроект, українці почнуть накопичувати собі на пенсійні виплати самі, щомісяця віддаючи на рахунки приватних пенсійних фондів до 10 відсотків від заробленого.

Українців примусово змусять накопичувати собі на пенсію - today.ua

Суть примусової пенсійної системи проста: з зарплати кожного людини щомісяця відраховується кілька відсотків до авторизованої компанії з управління активами (КУА). Відбирати гідних і благонадійних будуть чиновники, а кому саме віддавати частину своїх доходів, українці вирішать самі.

Правда, майбутніх пенсіонерів турбують гарантії повернення вкладених коштів. Автори законопроекту зосередилися на створенні жорстких обмежень – так, щоб КУА могли вкладати зібрані кошти лише у високоліквідні активи та надійні банки.

Щорічна прибавка 1% буде проводитися тільки в тому випадку, якщо за рік розмір середньої зарплати по країні зросте на 5% і більше. Іншими словами, 10 відсотків від заробленого почнуть брати лише тоді, коли середня зарплата зросте на 40 відсотків у порівнянні з показником на дату початку пенсійної реформи.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Чиновники запевняють, що пенсійна реформа дасть потужний інвестиційний поштовх економіці. Адже зібрані кошти потрібно буде кудись інвестувати (саме прибутковістю вкладень і будуть заманювати майбутніх пенсіонерів КУА).

Самі ж пенсіонери зможуть отримувати накопичені кошти рівними частинами починаючи з моменту виходу на пенсію. Причому в трьох варіантах: довічно, на певний термін (не менше 15 років) і разовою виплатою. Крім того, навіть у разі смерті власника рахунку, його гроші не пропадуть, а в разі серйозної хвороби до половини накопиченої суми можна буде отримати ще до виходу на пенсію.

Важливо відзначити, що при цьому соціальна «солідарна пенсія» нікуди не дівається. Її, як і раніше, держава буде виплачувати всім без винятку пенсіонерам.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За словами голови НКЦПФР Тимура Хромаєва, в Україні в запасі є ще близько 3-4 років, щоб запустити накопичувальну систему. В іншому випадку українці, які вийдуть на пенсію в 2030-2035 роках, будуть приречені на злидні – солідарна система не зможе їх забезпечити навіть мінімальним рівнем життя.

Нагадаємо, в рамках масштабної реформи в сфері пенсійного забезпечення в Україні зміниться принцип надання державної допомоги соціально незахищеним верствам населення. В першу чергу планується відмовитися від так званих “статусних” або “спеціальних” пенсій.