У Зеленського розповіли, як відбудуться вибори до парламенту

5672
У Зеленського розповіли, як відбудуться вибори до парламенту - today.ua

Позачергові парламентські вибори, які мають відбутися 21 липня, пройдуть за існуючою в Україні виборчою системою. Про це розповів заступник глави Адміністрації президента Андрія Богдана Руслан Рябошапка.

Рябошапка зазначив, що майбутні вибори до Верховнох Ради пройдуть за тією ж самою системою, яка є чинною у даний момент.

Наразі в Україні дією змішана партійна система з 5% прохідним бар’єром, з мажоритарними округами та пропорційними списками.

Внаслідок чого Руслан Рябошапка висловив сумнів, що у такому разі Верховна Рада зможе отримати багато нових політичних сил.

Нагадаємо, новообраний президент України Володимир Зеленський запропонував скасувати мажоритарну складову і знизити прохідний бар’єр до 3% на парламентських виборах.

Але Верховна Рада не включила до порядку денного сесії законопроект новообраного президента Володимира Зеленського про зміну виборчого законодавства щодо зниження прохідного бар’єра до 3%, а також виключення мажоритарної системи виборів. За відповідний документ проголосували менше сотні нардепів.

загрузка...