У Зеленського прокоментували “демонтаж“ пам'ятника Жукову в Харкові

Ситуація, яка сталася у неділю, 2 червня у Харкові з пам'ятником радянському маршалу Жукову - яскравий приклад непродуманості та недосконалості гуманітарної політики, а також свідчення необхідності запровадження процедур народовладдя та діалогу між владою і суспільством. Про це у Facebook написала прес-секретар президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель.

У Зеленського прокоментували “демонтаж“ пам'ятника Жукову в Харкові - today.ua

За її словами, Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" закладає "правову колізію", оскільки вимагає знесення пам`ятників радянським діячам, але також робить винятки для випадків, коли історичні пам’ятки пов`язані із опором нацистських окупантів з території України.

Президент вважає, наголосила спікер Зеленського, що розв’язання подібних колізій є винятково справою територіальної громади міста. Це передбачає проведення громадських слухань та досягнення оптимального рішення, яке б задовольнило всі зацікавлені сторони.

У Зеленського прокоментували “демонтаж“ пам'ятника Жукову в Харкові У Зеленського прокоментували “демонтаж“ пам'ятника Жукову в Харкові

У той же час, міський голова повинен бути арбітром у протистоянні, а не приставати на чийсь бік, - написала вона.

"Президент закликає міську владу Харкова провести широке обговорення ситуації в територіальній громаді", - повідомила Юлія Мендель, яка додала, що Володимир Зеленський закликає національну поліцію та прокуратуру надати правову оцінку подіям.

Як раніше повідомляв Today.ua, слідчими поліції вже відкриті кримінальні провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) та ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.