У Верховній Раді України депутати кількох фракцій створили міжфракційне об'єднання "За демократичну Білорусь". Про це сьогодні повідомив депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко, який і очолив це об'єднання.
Члени нового депутатського формування подали заяву на ім'я спікера Дмитра Разумкова, щоби той оголосив про створення нового міфракційного депутатського об'єднання. До його складу увійшли народні обранці із "Європейської солідарності", "Голосу", депутатської групи "За майбутнє", а також кілька позафракційних депутатів.
Крім імен народних обранців, не дуже відомих широкому загалу, туди увійшли колишній спікер Верховної Ради Андрій Парубій, а також широко відомі Ахтем Чійгоз, Софія Федина, Микола Княжицький, і, звісно, сам Гончаренко.
Популярні зараз
Щомісячну доплату в 1000 грн отримуватимуть усі педагогічні працівники шкіл
Від діловода до снайпера: названо популярні вакансії для жінок у ЗСУ
Члени об'єднання пояснюють, що створили його заради того, щоби "допомогти білорусам створити демократичну, вільну та дійсно незалежну державу".
Така нагальність виникла через те, що в серпні у Білорусі мають відбутися вибори президента. І, звісно ж, великі шанси бути переобраним має Олександр Лукашенко. Однак без фальсифікацій, переконані українські поборники білоруської демократії, "бацька" президентом на стане. Тому в Білорусі вже почилися масштабні гоніння на опозиційно налаштованих громадян і політиків.
"Ми зробимо все можливе, щоб інформувати міжнародні інституції про ситуацію в Білорусі, допомагати білоруським політичним в’язням та звичайним людям вийти на свободу. Білорусь має стати вільною, демократичною, європейською та незалежною державою", - заявляють депутати, що увійшли до об'єднання.
Очевидно, в Україні, за п'ять років свого перебування при владі, вони все зробили задля того того, аби вона стала демократичною, незалежною і європейською. Тепер зосталося занурити в купіль демократії сусідів-білорусів.
Для довідки:
За даними МВФ у 2018 році Білорусь посіла 65 місце в світі за рейтингом доходів на душу населення (за паритетом купівельної спроможності, тобто за реальним обсягом доходу), маючи показник 19 941 долар.
Україна за підсумками того ж року опинилась на 112 позиції із показником 9 287 доларів.
За 2019 рік зведеної таблиці ще немає. Але відомо, що в Білорусі номінальний обсяг ВВП на душу населення (він зазвичай нижчий, ніж за паритетом купівельної спроможності) склав 6 744 долара. В Україні його аналог становив 4 120… Зате в нас демократія... І пісні гарні.
Нагадаємо, недавно під проводом Гончаренка біло створене ще одне депутатське об'єднання – "Кубань", яке має на меті інтегрувати населення Кубані в українське мовно-культурне середовище. Ну, просто вождь світового пролетаріату наш Олексій.