У березні 2018 року була скасована «Медична карта дитини». З цієї причини адміністрації шкіл не мають права вимагати її від батьків.
Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сторінці Міністерства охорони здоров'я України у Facebook.
«Нагадуємо батькам, вчителям і медикам: ця довідка більше не потрібна. Дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу. Форму № 026/о МОЗ України скасувало ще у березні 2018 року. Так само не намагайтесь визначати готовність дитини до школи за кількістю постійних зубів чи іншими химерними і застарілими методиками», - наголошують у МОЗ.
Проте вони наголошують, що дитину перед початком навчального року має оглянути педіатр або сімейний лікар та видати потрібні довідки.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
«Це - довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду». Ваш педіатр чи сімейний лікар видасть цю довідку після огляду дитини, зокрема, зазначить в ній групу для занять фізичною культурою. За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів. Довідку форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень», що містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб», - зазначили у відомстві.
Також зазначається, що у разі коли дитина була вакцинована вчасно за Календарем профілактичних щеплень, з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію.
«Відповідно, дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно. Водночас, якщо вашій дитині робили щеплення (планові чи пропущені) або якщо у навчальному закладі немає даних про щеплення дитини, довідка буде потрібна», - наголосили у МОЗ.
Нагадаємо, що Супрун дала поради батькам як підготуватися до школи.