У Німеччині діти вивчатимуть українську мову в школах

Автор: Лобанова Єлизавета

У школах Німеччини з нового навчального року вивчатимуть українську мову та літературу. Першим німецьким містом, яке впровадило таку ініціативу став Гамбург. Стало відомо, що дисципліну викладатимуть у місцевих школах, починаючи з 6 класу.

У Німеччині діти вивчатимуть українську мову в школах - today.ua

У німецько-українській асоціації "Ukrainian Future" повідомили, що навчання української мови як іноземної буде запропоновано школам у кожному районі міста. Як відомо, на сьогоднішній день у Гамбурзі мешкає близько 25 000 українських біженців, серед них майже половина дітей.

Українська мова з нового навчального року набуде офіційного статусу іноземної мови, яку можна обрати для вивчення у середній німецькій школі з 6 класу. Уроки будуть розраховані як на дітей, що недавно приїхали, так і на тих, які народилися або проживають у Німеччині давно.

Учням запропонують два варіанти вивчення мови:

Популярні зараз

Росія обирає напрямок для нового наступу: в ISW назвали варіанти

З'явилася найдоступніша нова Skoda Octavia з дизельним двигуном

Ціни на бензин в Україні зросли до рекордного значення

В Україні знижено ціни на газ

  • українська мова як мова за походженням – вивчатиметься як додатковий предмет з оцінкою в табелі;
  • українська мова як друга чи третя іноземна мова.

У Німеччині діти вивчатимуть українську мову в школах

У кожному районі Гамбурга вже визначено дві школи, де учням запропонують вивчення української мови в другій половині дня тричі на тиждень. Навчання може проводитися в групах, що об'єднують учнів різного віку, наприклад, 5 і 6 класи.

Для організації навчання у школі потрібно зібрати 15 підписів батьків. Так як цю ініціативу запроваджено завдяки запиту батьків, то підписи зберуть, і охочі будуть.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В асоціації "Ukrainian Future" зазначили, що вивчення української мови у школах є ініціативою Гамбурга, а не державною програмою в країні. Тому важко спрогнозувати, чи підтримають таку ініціативу інші міста Німеччини. Виключати це не варто.

Раніше повідомлялося, що українці можуть безкоштовно здобути нову спеціальність у Польщі.