“У гонитві за «шаровими» авто...“: українців попередили про велику шахрайську схему

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні досі існують "липові" організації, які беруть у людей авансові платежі за нібито майбутню машину, а насправді не мають ніякого права взагалі торгувати автомобілями. Скарги від ошуканих українців, які заплатили гроші, але не отримали авто, надходять регулярно. Про це повідомляє глава ВААІД Олег Назаренко, передає Autonews.ua.

“У гонитві за «шаровими» авто...“: українців попередили про велику шахрайську схему - today.ua

Деякі компанії навіть використовують підроблені печатки легальних дилерів, тому автомобілістам дуже легко потрапити на "гачок" таким аферистам. У свій час однією з таких компаній був сумно відомий "Автоплан".

Проаналізувавши скарги громадян, було встановлено, що вони вносили авансові платежі за обіцяне їм авто: а) в організації, в назвах яких є приставки мото, авто, транс і т. д., але які взагалі ніколи не мали навіть дозволу на право торгівлі авто та не були зареєстровані у ГСЦ МВС; б) організації, які незаконно зробили фальшиві печатки з назвами відомих імпортерів і дилерів і свідчили цими фальшивими печатками угоди та квитанції про отримання авансу за авто.

За словами Назаренка, в Україні є список легальних компаній, що отримали право на продаж автомобілів. І список цих організацій є в Сервісних центрах МВС. Організація ВААІД звернулася з офіційною пропозицією до ГСЦ МВС провести звірку офіційних торгових організацій та оприлюднити на сайті інформацію про підприємства, які мають право на торгівлю автомобілями.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Що чекає на українців, які не оновили дані в ТЦК: роз'яснення адвоката

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Сподіваюся, що такі заходи допоможуть частині громадян не потрапити на гачок аферистів в гонитві за «шаровими» авто!", — повідомив експерт.

Раніше повідомлялося, що з 22 серпня в Україні істотно зростуть штрафи для власників "євроблях". Законом встановлюється покарання не тільки для тих осіб, які ввезли автомобілі на єврономерах на територію України, але і для тих, хто ними керує. Штрафні санкції зростуть до 170 тисяч гривень, а в окремих випадках передбачається можливість застосування конфіскації таких авто.