У п'ятницю, 24 травня, Центральна виборча комісія затвердила календарний план організації та проведення дострокових парламентських виборів, які відбудуться 21 липня 2019 року. Відповідне рішення члени ЦВК ухвалили одностайно.
Згідно з календарним планом, до 28 травня включно партії мають подати до ЦВК подання щодо кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів.
До 31 травня включно ЦВК має провести жеребкування щодо включення кандидатур до складу ОВК й утворити їх. Дільничні виборчі комісії ЦВК має утворити до 5 липня.
Подання документів до ЦВК для реєстрації кандидатів стартувало 24 травня і триватиме до 20 червня включно. Останній день реєстрації кандидатів у депутати - 25 червня.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
До 26 червня включно у ЦВК мають затвердити форму, текст та колір виборчих бюлетенів.
До 8 липня включно партія може звернутись до ЦВК з проханням про скасування реєстрації кандидата в депутати. До цього ж числа можуть відмовитись від балотування й кандидати в депутати.
До 12 липня включно партії мають оприлюднити свої передвиборні програми.
До 15 липня можна змінити місце голосування для участі у виборах до Ради.
До 19 липня включно триватиме передвиборча агітація. Її початок передбачений з наступного дня після прийняття ЦВК рішення про реєстрацію кандидата.
До 5 серпня включно ЦВК має встановити результати виборів.
Згідно з законодавством, для реєстрації партії зі списком у загальнодержавному окрузі розмір застави становить 1000 розмірів мінімальної заробітної плати, а для самовисуванця чи партії, яка висуває кандидата в одномандатному окрузі – 10 розмірів мінімальної заробітної плати.
Як повідомлялося, Центральна виборча комісія України очікує від президента Володимира Зеленського, народних депутатів та Уряду внесення змін до законів про державні закупівлі, щоб встигнути підготуватись до парламентських виборів.
Нагадаємо, на думку Володимира Зеленського, головним аргументом для дострокового припинення повноважень депутатів Верховної Ради є дуже низька довіра українців до цієї інституції.