Цьогоріч на головній ялинці країни не буде різдвяної зірки: стало відомо, чим прикрасять символ Нового року

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на війну та проблеми з електрикою, головна ялинка країни буде встановлена в Києві на Софійській площі. Вона буде нижчою за ту, що встановлюють зазвичай, а також скромнішою та менш освітленою, ніж торік. Але гірлянди все-таки будуть, і живитимуться вони не від мережі, а від автономного генератора. Крім того, на верхівці ялинки замість традиційної різдвяної зірки буде інший атрибут.

Цьогоріч на головній ялинці країни не буде різдвяної зірки: стало відомо, чим прикрасять символ Нового року - today.ua

Про те, якою буде цьогоріч головна ялинка країни, розповів організатор новорічних свят на Софійській площі та президент міжнародного соціально-етнокультурного проекту "Folk Ukraine" Ігор Добруцький.

Цьогоріч суперечки щодо доцільності встановлення новорічних ялинок зібрали чи не менше учасників, ніж зазвичай дебати перед виборами. Та зрештою вирішили: ялинкам – бути. Не таким пишним та яскравим, як у мирні дні. Але дітей, для багатьох з яких ялинка залишилась чи не єдиною втіхою, не позбавлять свята.

Мер столиці Віталій Кличко зрештою теж вирішив суперечку на користь ялинки. Тим більше, що на встановлення новорічного дерева не витратять жодної копійки з міського бюджету, а на його освітлення – жодного кіловату з мережі. Все оздоблення– за кошти меценатів, а струм – від автономного генератора, який передали з Нідерландів. Після свят, коли ялинку розберуть, його відправлять на фронт.

Популярні зараз

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

В Україні з 2025 року зміняться умови виходу на пенсію

У Повітряних силах ЗСУ назвали способи захистити Харків від ударів росіян

Українцям пропонують сплачувати внески до ПФУ після досягнення 60 років: що це дасть

Цьогоріч на головній ялинці країни не буде різдвяної зірки: стало відомо, чим прикрасять символ Нового року Такою мала бути головна ялинка країни

Організатори ялинки розпочали роботу з підготовки святкування Нового року заздалегідь, каже Ігор Добруцький. Тоді їм мріялося, що на завершення року війни в країні вже не буде, і можна буде встановити величне та яскраве новорічне дерево, що символізувало би нашу перемогу.

Цьогоріч на головній ялинці країни не буде різдвяної зірки: стало відомо, чим прикрасять символ Нового року

Та, на жаль, поки що святкувати перемогу передчасно. Тому ялинка буде в "бюджетному" варіанті: замість 31 метра заввишки – лише 12, замість безлічі сяючих гірлянд – небагато освітлення від генератора, замість урочистих  коштовних прикрас – набагато скромніші, однак усі сповнені глибокого символізму.

Ялинку прикрасять Архангелом Михаїлом, який символізує перемогу, а також пів тисячею голубів, що символізують наші прагнення до миру. Крім того, вперше в українській історії, головну ялинку країни увінчають не різдвяною зіркою, а державним гербом – тризубом.

"Ялинка уособлює перемогу, яка наближається до України. Але я не хотів би до кінця розповідати всю концепцію. Ви приїдете до ялинки і побачите, яким чином ми розказали, що перемога буде неодмінно за нами, і чому Архангел Михаїл, який охороняє нас, робить усе можливе для перемоги", – залишив інтригу Ігор Добруцький.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
Цьогоріч на головній ялинці країни не буде різдвяної зірки: стало відомо, чим прикрасять символ Нового року Такою буде ялинка

Ялинку від генератора вмикатимуть щовечора з 18-ї до 20-ї години. Втім, якщо влада дозволить, то в деякі дні можна буде освітлювати її аж до початку  комендантської години.  

Нагадаємо, стали відомі цьогорічні ціни на ялинки. Вони не дуже відрізняються від минулорічних, та вже ж вищі.