У минулому році найбільший приріст доходів в абсолютному значенні виявився у трьох депутатів Верховної Ради.
Вадим Новинський з Опозиційного блоку за перший рік роботи в парламенті 8 скликання заробив 107 млн грн, а в 2018 його доходи збільшилися на 328%, досягнувши 458 млн грн. Найбільша частка (71%) в доходах у Новинського — дивіденди.
Вадим Новинський
На другому місці опинився Максим Єфімов з "БПП". Його доходи зросли в 19 разів до 334 млн у 2018-му році, який отримав 296 млн грн за погашення заборгованості по договору відступлення прав вимоги.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Максим Єфімов
Сергій Мартиняк з "Волі Народу" на початок каденції заробив 30 млн грн, а через чотири роки його дохід збільшився на 621%, тобто до 217 млн грн.
Сергій Мартиняк
Зазначимо, що нардепи не мають права безпосередньо займатися бізнесом, проте їм не заборонено володіти акціями або бути бенефіціаром.
Всього ж всі народні депутати Верховної Ради сьомого скликання сумарно заробили 2,5 млрд грн, збільшивши свої доходи за чотири роки на 81%. Трохи більше одного мільярда заробили трійка лідерів: Вадим Новинський, Максим Єфімов та Сергій Мартиняк.
Однак у 16% обранців в 2018 році доходи впали. У 2015 році 53 депутата восьмого скликання жили на одну зарплату. У минулому році таких вже було 94 людини.
Як раніше повідомляв Today.ua, електронну петицію з вимогою скоротити кількість народних депутатів України з 450 до 100 осіб вже підписало більше 25 тисяч чоловік.