Українців можуть не тільки позбавити субсидій, а ще й змусити повернути вже отримані виплати. Так, глава Комітету Верховної Ради з питань фінансів, митної та податкової політики Данило Гетманцев подав до парламенту законопроект №1231 "Про верифікацію і моніторинг державних виплат".
Такий законопроект може "вдарити по кишені" тим, хто оформляв в першу чергу субсидії, а також будь-яку іншу фінансову допомогу від держави, фактично не маючи на це права. Таких громадян субсидії позбавлять, і це найм'якший сценарій наслідків.
Типовий приклад - людина працює взагалі без оформлення або отримує офіційно мінімальну заробітну плату, а решту "в конверті". І, оскільки офіційна зарплата виходить низькою, цей громадянин оформлює субсидію на оплату комунальних послуг. Так ось, з великою часткою ймовірності після ретельної перевірки в субсидії відмовлять. Більш того, всі отримане доведеться повернути.
За словами авторів, проект закону передбачає тотальні перевірки отримувачів пільг та субсидій. Варто зазначити, що автором є голова профільного комітету Верховної Ради, народний депутат від "Слуги народу", а це суттєво підвищує шанси того, що законопроект буде прийнятий.
Практична реалізація насправді не вимагає великої підготовки. Велика частина необхідної інформації вже є в базах, вона навіть систематизована. Наприклад, є громадянин або сім'я, які хочуть отримати або вже отримують субсидію на оплату житлово-комунального господарства. Тому що сума оплати занадто велика при їх сукупний рівень доходів. Довідка про доходи додається. Інформацію в автоматичному режимі звіряють з базою даних власників нерухомості - чи немає перед оформленням субсидії або вже в процесі покупок по цій категорії. База даних по реєстрації автотранспорту - те ж саме. База даних всіх великих покупок - звірка. Для комплекту можуть подивитися рух коштів по банківському рахунку, оплату карткою і так далі. Аж до реєстрації в прикордонній поїздок за кордон на відпочинок.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив порядок проведення перевірок отримувачів субсидій та інших соцвиплат. Перевірки почнуть проводити з метою надання державної допомоги більш адресно і тільки тим громадянам, які її потребують. Зокрема, держоргани стануть перевіряти інформацію про громадян, яка впливає на рішення щодо виплат державної допомоги.