Today.ua

ТОП-3 правил догляду за кішками, які знають не всі

Життя домашнього кота не завжди таке безтурботне, як багатьом здається на перший погляд. Адже це живі істоти. І щоб ваш домашній улюбленець ніколи не хворів, був бадьорий і веселий - за ним потрібен правильний догляд. Адже іноді господарі не звертають увагу на деякі нюанси життя тварини, і тоді вона або хворіє, або починає шкодити.

По-перше, навіть якщо ваш кіт не виходить на вулицю і лежить цілодобово на дивані, від походу до ветеринара ви не позбавляєтеся. Регулярність оглядів залежить від віку, статі та породи кота. У породистих тварин можливі генетичні захворювання, тому їх потрібно відводити на первинний прийом якомога раніше, і надалі відвідувати лікаря, щоб не пропустити розвиток патології. У вуличних котів генетичних захворювань не буває, тому їх можна відвести до лікаря в більш пізньому віці, або при наявності скарг.

При первинному огляді кошеня ветеринар повинен зробити йому спеціальну вакцину від гельмінтів або зовнішніх паразитів. Перша вакцина ставиться у 8 тижнів, друга — в 12 тижнів.

Якщо коту більше трьох років, ветеринари рекомендують проводити мінімальне скринінгове обстеження, яке містить загальний і біохімічний аналізи крові, а також аналіз сечі. У кішок не має значення, в який час доби збирається сеча, але важливо, щоб вона була зібрана з нового лотка, який експлуатується менше півроку.

Якщо ви помітили біля своєї тварини такі симптоми як виділення з очей, яких раніше не було, блювоту, діарею, ваша кішка сильно схудла, відчуває надмірну спрагу і сечовиділення, тоді терміново необхідно відвести тварину до лікаря.

Також дуже важливо стежити за раціоном харчування кішок. Не важливо, їсть ваш кіт корм, або домашню їжу, головне дотримуватися балансу нутрієнтів — білків, жирів, вуглеводів, клітковини. У кожної кішки своя норма, яка залежить від ваги, швидкості метаболізму й інших параметрів. Якщо це корм, то на упаковці написано, яка норма належить вашій кішці на добу. Однак, якщо тварина почне товстіти, відповідно, вона переїдає, і тоді норму корму треба зменшити приблизно на 10%.

Ще одне важливе правило догляду за кішками - це постійно приділяти їм увагу. Для котів дуже важливо грати, тому що це імітація полювання. Якщо кішка не грає, не полює, це може призводити до когнітивного розладу функцій мозку. Такі тварини, за спостереженнями господарів, починають пакостити і хворіти.

Раніше повідомлялося, яку хворобу можуть переносити домашні коти, заражаючи при цьому своїх господарів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ