Чому домашні коти можуть бути небезпечні для людини: названа причина

Милі домашні котики можуть бути не такими нешкідливими, як їх господарям здається на перший погляд. За словами медиків, вони можуть бути збудниками різних захворювань, в тому числі і психічних. Не всі знають, що домашні коти доводять своїх господарів навіть до шизофренії. Справа в тому, що в м'язових і нервових тканинах котів може оселитися небезпечний паразит токсоплазма, який здатен викликати у людини психічний розлад.

Чому домашні коти можуть бути небезпечні для людини: названа причина - today.ua

До цього висновку прийшли медики з Копенгагенської університетської лікарні, виклавши результати свого дослідження в журналі Science Alert.

За їх словами, кішка, хвора токсоплазмозом, може передати цього паразита людині, в тілі якого він буде відчувати себе так само комфортно. При цьому людина не буде знати, що є переносником захворювання. Таким чином, половина людства хвора токсоплазмозом, але навіть не здогадується про це.

Чому домашні коти можуть бути небезпечні для людини: названа причина

Проаналізувавши 80 тисяч випадків цього захворювання, медики стверджують, що у людей, заражених від котів токсоплазмозом, ризик шизофренії збільшується на 50%. Люди зі збудником цієї хвороби в своєму організмі можуть також страждати біполярним розладом, синдромом нав'язливих станів і агресією.

Великий ризик заразитися токсоплазмозом у вагітних жінок, а цей паразит у свою може викликати серйозні дефекти у плода.

Раніше Today.ua назвав ТОП-5 порід кішок, які дружать з собаками.

ДЖЕРЕЛОvchaspik.ua