Навіть досвідчені водії, приїжджаючи на заправку, роблять серйозні помилки, що можуть коштувати їм здоров'я або втраченого майна. Важливо знати, на що найчастіше "закривають очі" автомобілісти, і не втрачати пильності ні в яких випадках.
Заправка "не тим паливом"
Заливка дизпалива замість бензину і навпаки - далеко не рідкість на наших АЗС. Причина такої неуважності полягає найчастіше в поспіху водія, який помилково може долити солярку у бак з бензином, або ще частіше переплутати бензин з дизелем. Якщо ви виявили таку заміну, ні в якому разі не запускайте двигун. З автомобіля необхідно злити паливо і промити паливну систему. Наявність в бензині навіть малої кількості солярки призводить до виходу з ладу каталізатора, пошкодження системи уприскування і вихлопної системи. А бензин, залитий замість дизпалива, здатний вивести з ладу паливний насос, топливоприводи, інжектори і форсунки.
Заправка при працюючому двигуні
Багато хто з нас заправляли автомобіль з включеним мотором без яких-небудь наслідків. Однак це може бути небезпечно. Іскри від несправної системи випуску або розряд статичної електрики, потрапивши на розлите паливо, можуть стати причиною пожеж. Найбільшої небезпеки піддаються автомобілі радянських часів і машини з "вирізаним" каталізатором. Вихлопна система сучасних автомобілів оснащена каталітичними нейтралізаторами, які блокують як шкідливі викиди, так і іскри. Однак навіть при такому розкладі бензинові пари можуть запалитися, наприклад, від іскріння високовольтних проводів з пошкодженою ізоляцією або від сильного нагрівання несправного каталізатора.
Заправка "під зав'язку"
Заправка "під горло" забезпечить вам зайвий десяток кілометрів ходу, однак, якщо залишити машину, заправлену під зав'язку, на сонці, паливо від нагрівання почне розширюватися і випливати з заливної горловини. Якщо поруч виявиться найменший недопалок, наслідків не уникнути.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Не вийняли "пістолет"
Трапляється й таке, що ви задумалися, заговорилися чи вас відвернули, і ви почали рух ще до того, як заправник вийняв заправний пістолет з горловини паливного бака. При такому сценарії навряд чи станеться пожежа, оскільки на сучасних АЗС передбачені механізми запобігання розливу палива. Однак ремонт поламаного обладнання вийде вам в копієчку.
Незачинені двері автомобіля
Багато водіїв забувають заблокувати двері автомобіля, відправившись платити за паливо. Злодії не дрімають. І поки ви повернетеся в авто, з салону вже можуть зникнути особисті речі і навіть така дрібниця, як інструменти для машини. Якщо залишити в салоні ключ-транспондер, то зловмисники навіть можуть виїхати на вашому автомобілі.
Раніше повідомлялося, з яких причин взимку на морозі може не заводитися автомобіль.