ТОП-5 помилок водія, через які зимова гума втрачає шипи

Автор: Міхєєнко Наталія

Настала зима, тому пора поговорити про зимові шини. Всі знають, що шипована гума відмінно поводиться на крижаній дорозі. Проте в експлуатації вона вимагає уваги. При неправильному використанні зимової гуми швидко вилітає велика кількість шипів, пересування на таких колесах стає небезпечним. Автофахівці назвали п'ять помилок водія, через які зимова гума втрачає шипи.

ТОП-5 помилок водія, через які зимова гума втрачає шипи - today.ua

Паркування на асфальті

Часто взимку на підземних парковках з твердим покриттям, де автомобілі маневрують на обмеженій площі, під ногами можна виявити подряпини разом з  шипами. Це говорить про те, що чим більше водій крутить кермо, стоячи на місці, тим сильніше ризикує залишити на асфальті шипи.

Пробуксовка

Зимова гума псується від сильної пробуксовки при старті та розгоні на льоду або асфальті. Тому краще уникати будь-якого ковзання. Найнебезпечніше — це старт з місця з інтенсивною пробуксовкою на голому асфальті. Тому фахівці рекомендують водіям розганятися на шипованной гумі плавно та акуратно.

Порушення тиску

Автомобілістам варто пам'ятати, що тиск в зимових шинах завжди має бути в нормі. Низький тиск - це високий ризик випадіння шипів.

Популярні зараз

Літнім українцям дали менше двох тижнів на оновлення даних у ПФУ, далі припиняють виплату пенсії

Зеленський відповів Путіну на пропозицію про переговори на умовах РФ

Сьогодні світло можуть вимкнути вже з 8-ї ранку: розроблено новий графік відключень електроенергії

В Україні можна отримати штраф за використання генератора: названо причину

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Порушена балансування

Водіям також сід запам'ятати, що при неправильному балансуванні коліс забезпечується нерівномірний контакт з дорожнім покриттям. Чим сильніше порушене балансування і вище швидкість, тим гірше для зимової гуми. На певну частину шипів доводиться посилене навантаження, тому вони деформуються і від'єднуються.

Перегрів

Використання зимової гуми в теплий сезон також не допускається. Склад шипованих покришок не розрахований на високі температури, тому шипи там довго не затримуються.