Тече кондиціонер усередині дому: як виправити проблему самому

Якщо кондиціонер капає за вікном через трубочку – це нормально, а якщо підтікає всередині приміщення, то це вже проблема. Як результат, буде зіпсовано не лише ремонт, а й меблі, якщо не усунути поломку.

Тече кондиціонер усередині дому: як виправити проблему самому - today.ua

У ході роботи кондиціонера у ньому збирається конденсат, який має виходити через спеціальну дренажну трубку, виведену надвір. Але буває так, що крапати, а то й текти починає всередині дому чи квартири. На це може бути кілька причин та, відповідно, шляхів вирішення.

Що робити, якщо тече кондиціонер усередині приміщення?

Найпоширенішою проблемою, чому кондиціонер тече в будинку, може бути те, що засмічена дренажна трубка. У такому разі її можна просто почистити. Зробити це можна самому за допомогою тонкої щітки чи дроту чи викликати фахівця.

Тече кондиціонер усередині дому: як виправити проблему самому

Дренажна трубка під час експлуатації може зруйнуватися. На ній можуть з'явитися тріщини, в такому випадку достатньо лише загерметизувати проблемні місця, або повністю зіпсуватися - тоді її треба буде замінити.

Проблемою можуть бути забиті проходи відтоку рідини. У цьому випадку допоможе їхня чистка.

Капати кондиціонер усередині будинку може ще після того, як його відключили. Це означає, що стався витік фреону - відбувається обмерзання теплообмінника/випарника. Лід, що накопичився, починає танути, піддон переповнюється і тече. У такому разі без фахівця із сервісу не обійтися. Він повинен знайти місце витоку, запаяти його та наповнити газом до потрібного тиску.

Тече кондиціонер усередині дому: як виправити проблему самому

Якщо кондиціонер почав текти всередині приміщення майже одразу після встановлення, це може бути через те, що його неправильно встановили або підвісили під кутом. Потрібно дзвонити у сервісний центр.

Нагадаємо, ми розповідали, як заснути у спеку: п'ять простих способів охолонути, якщо немає кондиціонера.