Тарифи на опалення і гарячу воду в Україні повинні бути знижені. Відповідне завдання перед Кабміном поставив президент України Володимир Зеленський, але від українського уряду поки що немає пропозицій, як це зробити.
На думку експертів, перший шлях до скорочення боргів за комунальні послуги - це впровадження адекватних тарифів.
Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що тарифи на газ і опалення можуть, як мінімум, не підвищитися. Владі для цього потрібно добитися, щоб "Нафтогаз" продавав закуплений влітку дешевий газ (близько 4 тис. грн за 1 тис. кубометрів) населенню за "страховою ціною" в 8 тис. грн за 1 тис. куб. м, а не по 10 751 грн, як це планується після Нового року.
"Але поки не буде підписаний контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом" про транзит газу - очікується, що це відбудеться в грудні 2019 року - давати довгострокові прогнози щодо ціни на газ, а також за тарифами на опалення і гарячу воду, ризиковано", - зазначив Пендзин.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Експерт з питань ЖКГ Українського інституту аналізу та менеджменту політики Андрій Никончук вважає, що суми в платіжках українців можна знизити двома способами. Перший спосіб - зменшити енергоспоживання конкретними багатоквартирними будинками, утепливши їх силами самих мешканців або скориставшись державними "теплими кредитами". Другий спосіб - доопрацювати закон "Про житлово-комунальні послуги", скасувавши заборону на внесення будь-яких змін до 1 травня 2020 року в діючі договори про надання комунальних послуг. За словами експерта, це особливо актуально для тарифів на опалення та гарячу воду.
Нагадаємо, українцям не обов'язково сплачувати фіксовану ціну на газ, яку нещодавно було визначено урядом.