Тарифи на комуналку різко зростуть: скільки українці платитимуть за тепло і воду

Автор: Оксана Житнюк

Кабінет міністрів Україні і "Нафтогаз" запевняють, що теплокомуненерго вже готові забезпечити городян централізованим опаленням. Втім, поки що незрозуміло, якими будуть нові тарифи на комуналку.

Тарифи на комуналку різко зростуть: скільки українці платитимуть за тепло і воду - today.ua

Це пов'язано з тим, що комунальники з усіх областей закликають Нацкомісію з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) підвищити тарифи. В середньому тепло і гаряча вода для населення повинні неминуче дорожчати на 20-30%. Свої розрахунки вони мотивують тим, що з 1 січня 2020 року в Україні почне працювати ринок газу, через що його ціна може вирости на 30-50% і більше.

Як правило, в містах, де кількість населення перевищує мільйон чоловік, теплопостачанням займається не одна, а одразу декілька організацій, тому для спрощення розрахунків взято максимальні тарифи. Наприклад, в Києві постачальників тепла є два: один продає гігакалорію по 1654 грн, другий - по 1341 грн. Але вибору у споживачів все одно немає з технічних причин: будинки підключені до тепломереж або одного постачальника, або іншого.

Серед міст-мільйонників найдорожча гігакалорія тепла на сьогодні в столиці - 1654 грн, а найдешевша - в Одесі (1 229 грн). Однієї Гкал вистачить, щоб в 20-градусний мороз підтримувати комфортну температуру +22 градуси в квартирі площею 50 кв. м протягом місяця. Тобто приблизно настільки збільшаться для такої квартири суми в платіжках в сильні холоди. Якщо ж за вікном буде тепліше, то і платити за опалення доведеться менше. Втім, це стосується лише мешканців багатоповерхівок, де є будинкові лічильники тепла. Там, де лічильників немає, розраховуватися доведеться за нормами. В Києві такою нормою є 38,55 грн за кв. метр площі, що обігрівається незалежно від того, скільки градусів нижче нуля за вікном.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Чоловіки “штурмують“ ТЦК після ухвалення закону про мобілізацію: усі не встигнуть оновити свої дані

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому за висотою тарифів в Україні лідирують зовсім не мегаполіси. Серед облцентрів найвищі тарифи на тепло зафіксовано в Кропивницькому - в цьому місті гігакалорія коштує 2129 грн. Серед невеликих міст - це сумнозвісна Сміла (Черкаська область), де в минулому році півсезону не було тепла: люди відмовлялися платити по 2337 грн/Гкал.

Нагадаємо, раніше експерт Дмитро Марунич повідомив, що вже з 1 січня 2020 року в Україні запрацює ринок газу. Тепер ціни будуть встановлюватися виходячи з котирувань на європейській біржі.