Якщо змінити в Україні систему тарифоутворення та не прив'язуватися до європейських цін без прив'язки до європейських зарплат, лише тоді можна говорити про зниження тарифів на комунальні послуги. Таку думку озвучив Директор аналітичного центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.
Експерт навів приклад одного із засідань НКРЕКП, під час якого директор водоканалу попросив НКРЕКП включити в новий тариф недоотриманий прибуток комунального підприємства у зв'язку з тим, що люди почали масово встановлювати лічильники та скоротили споживання води.
У підсумку НКРЕКП підвищило тарифи на стільки, щоб врахувати недоотриманий прибуток через скорочення споживання.
"Який тоді сенс населенню встановлювати лічильники та заощаджувати, якщо НКРЕКП на прохання водоканалу може підвищити тариф?" — розповів експерт.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
На його думку, всі комунальні підприємства — місцеві монополісти. Зокрема, в Києві два постачальники теплової енергії, в більшості міст — один, що говорить про відсутність вибору.
Експерт пояснив, що одна з основних проблем полягає в тому, що немає обліку споживання теплової енергії — найдорожчої складової платежів. Якщо люди не будуть встановлювати лічильники на кожну квартиру, а ще краще - на кожну батарею, то "вся економія — просто фікція, а розмови про тарифи — на користь бідних".
На думку Сергієнко, погрози Зеленського про те, що якщо Кабмін не знайде способу знизити тарифи, піде у відставку — волюнтаризм в економіці.
Нагадаємо, з 1 жовтня 2019 року в Україні очікується зниження тарифів на електроенергію. Зазначимо, що з вересня тариф на електроенергію для населення знизився на 20 копійок.
Також повідомлялося, що Володимир Зеленський обговорив з Ігорем Коломойським питання зниження тарифів на комунальні послуги для населення.