Танкер Delfі в Одесі: судновласник намагався завадити підйому свого танкера – що би це означало

Епопея з підйомом та евакуацією танкера Delfі в Одесі триває. Після двох невдалих спроб, зроблених власником судна, за підйом лежачого танкера взялася Адміністрація морських портів України.

Танкер Delfі в Одесі: судновласник намагався завадити підйому свого танкера – що би це означало - today.ua

Нагадаємо, танкер Delfі, який ходив під румунським прапором, "прибився до берега" в акваторії одеського міського пляжу "Дельфін" в листопаді минулого року. До того судно стояло на якорі в порту "Южний", але його зірвало звідти штормом і принесло аж до пляжу. Неподалік від берега некероване судно сіло на мілину і "вляглося" на бік. Відтоді воно так і лежить в районі пляжу і вже могло би стати місцевою пам'яткою, якби звідти періодично не витікали нафтопродукти, що розповзаються темною отруйною стрічкою уздовж усього морського узбережжя. Через це ситуацію з танкером оголосили надзвичайною ситуацією місцевого рівня.

Танкер Delfі в Одесі: судновласник намагався завадити підйому свого танкера – що би це означало

На початку липня Одесу відвідав президент Зеленський. Побував він і на пляжі "Дельфін", назвавши ситуацію з лежачим танкером повною імпотенцією влади, яка не може забезпечити підйому судна. Тоді ж гарант дав одеській владі термін до 20 липня, аби прибрати лежаче судно з пляжу.

 

До 20 числа, та й після нього, ніхто цього не виконав. Хоча заради справедливості слід сказати, що судновласник, за допомогою найманих буксирів, намагався зрушити танкер з місця. Але обидві спроби зазнали фіаско. Після цього операція з підйому судна перейшла в розпорядження Адміністрації морських портів України.

АМПУ почала підготовчі роботи, проте, як зясувалося, судновласник намагався їй завадити це зробити. Він подав клопотання до Господарського суду Києва  з вимогою заборонити АМПУ взагалі наближатись до судна та здійснювати будь-які маніпуляції з ним.

Танкер Delfі в Одесі: судновласник намагався завадити підйому свого танкера – що би це означало

Про це написав у своєму Facebook міністр інфраструктури України Владислав Криклій, який був вельми здивований та обурений таким вчинком судновласника.

"Злий задум чи просто божевілля. Але судновласник Делфі подав у Господарський суд м.Києва позов до АМПУ з клопотанням заборонити вчиняти будь-які дії по відношенню до судна. Дійсно, навіщо його ліквідовувати з пляжу, нікому ж "не заважає", - написав Криклій.

Як і слід було чекати, суд відмовив власнику у такому дивному клопотанні. Але міністр залишився спантеличений: що таке може приховувати власник на затонулому танкері, що так не хоче, аби його розглядали чужі очі та брались за нього чужі руки?

"Гадаю, що вже таки час правоохоронцям детальніше ознайомитися з діяльністю судновласника Делфі - Mister Drake PC на території України і яку мету вони переслідують своїми діями", - висловив свою позицію міністр.