Увесь тиждень, з 20 по 26 квітня, віруючі відзначають Великодню Седмицю - Світлий тиждень. У цей період, згідно з традиціями, потрібно молитися і просити у Господа прощення за гріхи. Молитвами починають і завершують кожен день, а також прийнято у кожен з днів тижня присвятити якійсь справі.
Весь тиждень потрібно строго дотримуватися православних традицій і обрядів. Прийнято згадувати померлих, прикрашати могили живими квітами, розмовляти з душами померлих.
Не можна на Світлому тижні обманювати і відмовлятися від виконання даних обіцянок. Тим, хто порушить заборону, щастя не бачити. Заборонено лаятися, конфліктувати і лихословити. Не прийнято позичати гроші, займатися тяжкою фізичною працею і бажати іншим зла.
Вівторок Світлого тижня
У Світлий вівторок жінки, за традицією, відправляються відвідувати родичів, а чоловіки залишаються вдома або працюють. У сучасному світі в гості всі ходять сім'ями, і ця традиція залишилася вже в далекому минулому.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Світла Середа
У середу Світлої Седмиці в народі прийнято було водити хороводи, які тривали до самої Трійці. В Світлу середу скасовувався і піст.
Четвер Світлої седмиці
Починаючи з четверга Світлого тижня, дозволялося влаштовувати оглядини. Дівчата закликали весну, вирушаючи на пагорби з зворушливими піснями. Також існував звичай «водити кобилу»: на палиці робили голову, прив'язували хвіст і пропонували всім бажаючим «покататися».
П'ятниця Світлого тижня
П'ятниця Світлої седмиці відома також як Прощений день. У Світлу п'ятницю до молодят приходили в гості близькі родичі, а ще дівчата вмивалися холодною водою, щоб весь рік залишатися здоровими.
Світла Субота
У Світлу суботу прийнято було робити пропозицію коханим дівчатам або знайомитися з батьками своїх суджених. З цього дня господині вже повноцінно приступали до домашньої роботи. Також в народі влаштовували ігри та гуляння.
Неділя Світлого тижня
Неділю Світлої седмиці ще називають Червоною гіркою. У цей день вважалося поганою прикметою сидіти вдома незаміжнім дівчатами і неодруженим парубкам. Молодь вбиралася і відправлялася знайомитися з протилежною статтю. Традиційно в цей день проводжали Великдень і зустрічали весну.
Раніше повідомлялося, що після Великодня в Україні різко погіршиться погода.