Тримає в заручниках всю галузь: Київстар вимагає компенсації у держави

Автор: Міхєєнко Наталія

Найбільші мобільні оператори Київстар, Vodafone, lifecell та Інтертелеком, готуються до великого обміну радіочастотами, щоб виконати указ президента Зеленського та забезпечити покриття мобільним інтернетом (4G) для всіх жителів України. Але переговори застопорилися. На сьогоднішній день Київстар увійшов у клінч з Интертелекомом. Що ж сталося? Про це розповів президент Kyivstar Олександр Комаров. Нагадаємо, Київстар готовий повернути «надлишок» частот , але за певну компенсацію.

Тримає в заручниках всю галузь: Київстар вимагає компенсації у держави - today.ua

Сьогодні говорять про переділ частот в діапазоні 900 МГц для запуску LTE повсюдно в Україні. Міністр цифровий трансформації Михайло Федоров заявив, що в кінці жовтня повідомить, як оператори Київстар, Vodafone, lifecell і Інтертелеком будуть мінятися частотами.

- Київстар розуміє важливість скорочення цифрового розриву в Україні, - говорить президент компанії Kyivstar Олександр Комаров. - Ми не раз пропонували варіанти обміну частотами діапазону 900 МГц, адже такий обмін призведе до збільшення доступного обсягу спектру. Ми готові розглядати можливість часткового повернення частот державі на певних умовах. Нам важливо розуміти бачення регулятора щодо компенсації для Київстар, а також покрокового алгоритму реорганізації 900-х частот.

Тримає в заручниках всю галузь: Київстар вимагає компенсації у держави

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

- У 900-му діапазоні у нас більше частот в результаті поглинання компанії URS (Білайн Україна), - продовжує Алксандр Комарів. - Якщо раптом регулятор дасть ринку технологічну нейтральність з поточним розподілом 900-х частот, то ми отримаємо певну перевагу. Але ми готові здавати частину частот, щоб забезпечити ринковий баланс.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • Чому ж тоді Київстар не може домовитися?

- Каменем спотикання зараз є якість тих частот, які перерозподіляються, - відповідає президент компанії Kyivstar. - Висновок номер один: частот не вистачає, а неефективність частини ураженого спектру через перешкоди з боку CDMA призводить до того, що від цього спектру всі тікають, як від холери (мова про смуги Е-GSM, які Інтертелеком хоче повернути державі). І нас намагаються туди виштовхнути. Але у нас дуже проста позиція. Ми не можемо погіршувати поточний сервіс, яким користуються мільйони людей для того, щоб розвивати LTE. Ми краще будемо розвивати його в іншому діапазоні, щоб виконати указ президента, будемо інвестувати в 1800 МГц у такому випадку. Ми - єдина компанія, яка є донором цього процесу. Але тут з'являється дисбаланс - то чи донор, то чи дійна корова. Донором ми готові бути. Ми говоримо про те, що здаємо частоти. Ми будемо інвестувати. Але ми будемо захищати якість послуг для наших абонентів. У плані заходів Інтертелеком хоче здати 6 МГц частот E-GSM, з яких корисні для використання максимум 1 МГц (в силу описаних вище причин), а натомість отримати 10 МГц у смузі 791-801 МГц.

Нагадаємо, Київстар почав надавати безкоштовні послуги.

Головне