Щоб система охорони здоров’я забезпечила всім громадянам рівний доступ до медичних послуг, а не через посаду, "правильних" знайомих чи впливових родичів, в Україні запровадили нову модель фінансування — гроші за пацієнтом. Тобто будь-який громадянин може обирати будь-який медичний заклад для лікування. А держава, через Національну службу здоров'я, оплачує послуги в ньому. Про це у своєму Фейсбуці нагадала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Сто відсотків всіх комунальних закладів надання первинної допомоги уклали договір з НСЗУ та отримують кошти за кожного пацієнта, який обрав там свого лікаря.
А інститут існування окремих лікарень для військових, залізничників, чорнобильців, членів профспілки, держслужбовців, науковців, депутатів та президентів має відійти в минуле.
"Всі лікарні мають бути доступними для кожного", - наголосила Уляна Супрун.
МОЗ України розпочало консультації з органами силового блоку та Міністерством у справах ветеранів та готується до автономізації медзакладів національного рівня: НДСЛ Охматдит, Інституту дитячої кардіохірургії, Національного Інституту Раку, Інституту серця.
Окрім того, тривають переговори з Державним управлінням справами, якому належать заклади для державних службовців високого рангу.
"Зокрема лікарня “Феофанія”, яка перетворилась на символ нерівності та відірваності народних обранців від звичайних громадян", - зазначила Уляна Супрун.
Першими результатами перемовин з представниками ДУС є домовленість про створення спільної робочої групи, яка розробить план автономізації цих медзакладів та підготовки до укладання договорів з НСЗУ.
"В Україні повинен існувати єдиний медичний простір. Це питання не лише справедливості та економічної доцільності, але й здоров‘я мільйонів українців, а, отже, і національної безпеки", - резюмувала міністр.
Нагадаємо, столичні лікарні охоронятимуть від неадекватних пацієнтів.